„Jaučiu ir bendrauju: teatro ir dailės duetas“

Šių metų rugpjūčio–lapkričio mėnesiais Šiaulių universitetinėje gimnazijoje buvo įgyvendinamas projektas „Jaučiu ir bendrauju: teatro ir dailės duetas“. Pagrindinis projekto tikslas – socialinių-emocinių kompetencijų stiprinimas ne tik mokiniams, bet ir visai gimnazijos bendruomenei, pasitelkiant interaktyvias, įtraukiančias menines veiklas. Projekto veiklos prasidėjo nuo dviejų dienų forumo teatro stovyklos, kurioje dalyvavo atrinkti gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Vėliau kiekviena gimnazijos klasė turėjo galimybę dalyvauti forumo teatro užsiėmimuose, kuriuos vedė profesionali aktorė. Forumo teatro veiklas gimnazijoje vainikavo interaktyvus spektaklis-diskusija visai gimnazijos ir Šiaulių miesto bei rajono švietimo bendruomenei.

 

Siekdami dalytis mūsų gimnazijoje pritaikyta forumo teatro metodika su švietimo bendruomene, norime pristatyti gerosios patirties leidinį! Šiame leidinyje apibendrinama viso projekto metu gauta patirtis, svarbiausios temos ir veiklos, pristatomas forumo teatro metodas ir jo galimybės ugdant socialines ir emocines kompetencijas, vaikams kylantys sunkumai ir galimi jų sprendimo būdai. Trumpai pristatomas gimnazijoje organizuotas jaunuolių socialinių-emocinių sunkumų tyrimas, jo rezultatai, kuriais vėliau buvo remiamasi organizuojant veiklas su jaunimu ir kuriant forumo teatro etiudus. Leidinyje atskleidžiama, kodėl tiek vaikams, tiek suaugusiesiems yra svarbu ugdyti psichologinį atsparumą (o kartu su juo ir emocines bei socialines kompetencijas) ir kaip tai susiję su forumo teatru. Taip pat pristatomi forumo teatro žaidimai, pratimai ir veiklos, kurios gali būti taikomos kiekvienoje ugdymo įstaigoje.

 

Taip pat visa projekto eiga ir dalyvių refleksijos užfiksuotos specialiame vaizdo filmuke.

 

Projektas finansuojamas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija.

 

Šiaulių universitetinės gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.