Jau išaugti mokyklos marškiniai

Laimutė Beinarauskienė
,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, 9–10 klasės vadovė

Vienoje rankoje lagaminas, kitoje – skambutis. Taip Joninių išvakarėse išlydėti dešimtokai, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos XX laidos mokiniai. Ne veltui tokiai didelei šventei pasirinkta vaikų labiausiai pamėgta išskirtinė edukacinė lauko erdvė „Sraigių sodas“. Blaškė grauduliu virstantys prisiminimai, bet susikaupti padėjo Panevėžio moksleivių namų šokių studijos „Selevy“ šokėjos Ugnės Parfionovaitės pasirodymas.

 

Iš tiesų šie metai – neįprasti. Nežinoma liga, nuotolinis mokymasis, pareiga atsakingai pasirinkti tolimesnį gyvenimo kelią ir ilgėjimasis klasės, mokyklos kiemo, draugų ir mokytojų. Visa tai užgrūdina ir moko labiau vertinti tai, ką turime.

 

Šventėje, kaip ir visada, šalia dešimtokų buvo jų tėveliai, kiti artimieji bei draugai. Mokytojai kvietimo neatsisakė, teigdami, kad negali neateiti atsisveikinti su tokiais mylimais mokiniais. Džiugu, kad mokyklos renginiuose dažnai apsilanko LR Seimo narys Povilas Urbšys. Šiandien jis ir patarėja Jūratė Kavaliauskienė atvyko su dovanomis ir šiltais linkėjimais.

 

Jau išaugti mokyklos marškiniai: spalvingi, gėlėti, kaip kiemo erdvės. Visi dešimtokai pasirinko kitas mokymosi įstaigas. Vieni keliaus į Klaipėdą, kiti – į sostinę, keli pasiliks gimtajame mieste. Atsisveikindami, prisiminimui mokyklai tradiciškai padovanojo vinjetę, paliko „Testamentą“ ir „Šimtadienio kalendorių“. Dar viena dovana – baltažiedė lanksva, puikiai įkomponuota vis gražėjančiame mokyklos kieme, šalia „Knygų namelio“. Tačiau pati nuostabiausia dovana – dešimtokų gerumas, per visus mokslo metus įsigėrė į mokyklos sienas ir erdves, nes jis nei sulūžta, nei sudyla.

 

Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė pasidžiaugė puikiomis mokinių išsiugdytomis kompetencijomis, įteikė padėkos raštus ir dešimtokams, ir jų tėveliams. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Bartnykienė pasveikino baigiamosios klasės mokinius ir įteikė mokyklos baigimo pažymėjimus.

Šventėje svečiavosi sodininkas, mokyklos draugas ir savanoris – Gintautas Šimkus. Jis parinko vietą augti dovanotam augalui ir pasirūpino jo pasodinimu. Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė gerbiamam savanoriui įteikė padėką už nuolatinę pagalbą.

Bibliotekininkas ir lietuvių gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas, dar kartą mokiniams į „kelionę“ sudėjo „kraitį“ – pamokydamas tarptautinių gestų. Matematikos mokytoja Zita Bložienė mokė vaikus „restartuotis“, o tai, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia – pradėti iš naujo, atsinaujinti. Džiugu, kad kelio į mokyklą vis nepamiršta buvę mokiniai. Į šventę atvyko aštuonioliktos laidos abiturientė Erika Lunskytė. Ji kiekvienam abiturientui su šilčiausiais linkėjimais įteikė po išskirtinę nuotrauką iš mokyklos gyvenimo ir saldumynų dėžutę.

 

Tėveliai nuoširdžiai dėkojo mokyklos direktorei Danutei Kriščiūnienei, mokytojams. Džiaugėsi, kad vaikai jau užaugo, bet nerimavo, ar kitur jie bus sutikti taip svetingai kaip šioje mokykloje. Dovanojo didžiulį tortą, puoštą fejerverkais. O kur dar įvairūs žaidimai, diskusijos, pokalbiai, fotosesijos ant „Žaliojo kalno“ ir kt. Juk taip nesinori atsisveikinti su mokykla, kurioje vieni praleido šešerius, septynerius ar net dešimt metų…

 

Gyvenimas keičiasi. Vaikai užauga ir išeina. Jie kurs mūsų šalį. Jie atras kitas vietas ir kitus kraštus. Jie kurs mūsų ateitį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.