Janoniečių pergalė tarptautinėje startuolių mugėje

Robertas Kazbaras
,
MMB „MonKey“ prezidentas

Kovo 21–23 d. Kaune vyko tarptautinė mokomųjų bendrovių mugė „Inovatyvus verslas 2018“. Per iškilmingą ceremoniją buvo paskelbta, kad Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokomoji mokinių bendrovė (MMB) „MonKey“ laimėjo I vietą ir gavo Gudišauskų šeimos įsteigtą 500 eurų piniginį prizą bei Informacijos technologijų mokymo centro įsteigtą nominaciją už profesionaliausią įvaizdį.

 

Tarptautinėje mokomųjų bendrovių mugėje savo jau sukurtą verslą pristatė daugiau nei 40 mokinių bendrovių iš dešimties Europos šalių. Tarp 200 jaunųjų verslininkų buvo galima išvysti ir keturis entuziastingus, visad besišypsančius veidus iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos. Tai buvome mes – mokinių mokomoji bendrovė „MonKey“.

Dalyvavome įvairiuose užsiėmimuose, mokymuose, kuriuose tobulinome savo verslumo įgūdžius ir mezgėme naujas pažintis. Per prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vykusią mokinių verslų mugę stenduose įsirengėme prekybos vietas, kuriose pristatinėjome savo idėjas, komentavome sprendimus, atsakinėjome į komisijos narių ir susidomėjusių klientų klausimus, pardavinėjome savo prekes ir paslaugas.

Trečia iš kairės Ieva Kulikauskaitė, šalia Robertas Kazbaras, Justina Sarapinaitė,

Laura Kalinauskaitė ir bendrovės koordinatorė Aurelija Šmitienė

 

Mūsų MMB sukūrė stilingą ir išmanų „MonKey“ ieškiklį, kurio garsinis signalas padeda surasti pamestus daiktus. Tai galima padaryti išmanųjį ieškiklį „Bluetooth“ ryšiu susiejus su nemokama „MonKey Tracker“ programėle. Ieškiklis yra pagamintas pasinaudojus 3D spausdintuvu, o „MonKey Tracker“ programėlėje galima rasti visas funkcijas ir informaciją apie šį prietaisą.

Mus vertino 30 Lietuvos įmonių atstovai. Komisijai buvo svarbu trumpas ir aiškus verslo idėjos pristatymas, darbas komandoje, produkto pateikimas, bendravimas su klientu, profesionalumas ir geras savo prekės ar paslaugos išmanymas.

„Turime juos vadinti startuoliais, nes jie kuria kitokį rytojų“, – sakė renginį organizuojančios VšĮ „Lietuva Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.