Janoniečiai domėjosi augančia elektronikos inžinierių paklausa

Asta Abukaitienė
,
karjeros specialistė

Sausio 31 dieną Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos Ic klasės mokiniai kartu su klasės vadove Linda Gudaite, iniciatyvia mokinio mama Vlada Buivydiene ir karjeros specialiste Asta Abukaitiene vyko į įmonę „NordRobotics”, kurioje susipažino su įmonės veikla, sužinojo karjeros galimybes.

Mokiniai įsitikino, kad robotai palengvina darbą ir pageriną gaminių kokybę. Automatizavus procesą per valandą pagaminama apie 500 vienetų produkcijos, tuo tarpu žmogus per 8 valandų darbo dieną padaro tik 700 vienetų produkcijos. Tai labai ženklus gamybos padidėjimas! Siekiama pagerinti įmonės gamybos procesų efektyvumą, užtikrinant spartesnį gaminio pateikimą klientui ir didesnę siūlomų sprendimų įvairovę.

Perspektyvios įmonės „NordRobotics“ specialistas informavo mokinius, kad šių įmonių bei kitų didžiausių elektronikos produktų įmonių – „Continental Automotive Lithuania”, „Hella Lithuania“, „Kitron“, „Littelfuse LT“ ir „Teltonika IoT Group“ duomenimis , elektronikos inžinerijos specialistų poreikis kasmet išauga 2–3 kartus. Dar didesnį pagreitį šis augimas įgis ateityje, Lietuvoje ir pasaulyje toliau stebint sparčią elektronikos produktų pramonės plėtrą.

 

Apsilankymo įmonėje „NordRobotics“ tikslas – paskatinti jaunus žmones rinktis iš pirmo žvilgsnio sunkesnes, bet daugiau galimybių atveriančias inžinierines specialybes. Už sklandų vizito organizavimą dėkojame gerbiamai Vladai Buivydienei ir įmonės „NordRobotics“ specialistams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.