Janoniečiai apdovanoti kalėdinėje moksleivių verslų mugėje „eXpo 2022“

Emilija Reizgevičiūtė
,
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos JB „Blèr“ prezidentė

VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) gruodžio 10 dieną pakvietė net 130 jaunųjų bendrovių (JB) iš visos Lietuvos į kalėdinę moksleivių verslų mugę „eXpo 2022“, kuri vyko LITEXPO Lietuvos parodų ir kongreso centre. Į šią mugę pakviesta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunoji bendrovė „Blèr“ buvo apdovanota specialiuoju prizu vardinio apdovanojimo kategorijoje „Geriausiai produkto teisinę bazę išmananti jaunoji bendrovė“.

 

Jaunųjų bendrovių eXpo – tai vieša mokinių bendrovių paroda, kurios metu bendrovės gali prisistatyti visuomenei ir parduoti savo produktus. JB „Blèr“ vadovauja Emilija Reizgevičiūtė, II a klasės mokinė. Bendrovėje dirba dar trys šios klasės gimnazistės: Brigita Abukaitytė – marketingo viceprezidentė, Rusnė Katkevičiūtė – finansų viceprezidentė ir Liucija Marija Vedeckaitė – gamybos viceprezidentė. „Mūsų pagrindinė prekė – atvirukai – gaminami iš perdirbto popieriaus. Prikeliame popierių antram gyvenimui, taip mažindamos aplinkos taršą. Popierių perdirbame pačios. Mūsų rankų darbo atvirutės ne tik tvari, bet ir šilta dovana, kuri praskaidrina net niūriausią nuotaiką.

 

Kalėdinėje „eXpo 2022“ iš komisijos narių sulaukėme nemažai komplimentų bei gavome naudingų patarimų, kaip išgryninti produkto išskirtinumą, tikslinį vartotoją bei kaip mūsų idėją galima patobulinti. Taip pat buvome apdovanotos specialiuoju prizu vardinio apdovanojimo kategorijoje „Geriausiai produkto teisinę bazę išmananti jaunoji bendrovė“, kurį įteikė Mykolo Riomerio universiteto dekanės patarėja komunikacijai Akvilė Alauskaitė.“

 

Gruodžio 13 dieną kalėdinė Jaunųjų bendrovių mugė surengta ir Juliaus Janonio gimnazijoje. Joje dalyvavo dar dvi mokomosios gimnazistų bendrovės. Jaunoji bendrovė (JB) „Candelite“ gimnazijoje prekiavo žvakėmis bei jų rinkinius iš natūralaus bičių vaško. Tai trečios klasės gimnazistų bendrovė, kuriai vadovauja Kristautas Lebedis (III b). JB „Sprintas“ gamina sąsiuvinius su gimnazistų meniniais darbais. Tai abiturientų bendrovė, kuriai vadovauja Gustas Šiaulenskis (IV e).

 

Mes mokomės pagal „AcceleratorX“ programą. Ši programa leidžia steigti mokinių jaunąsias bendroves kuriant realų verslą, kurį valdydami taikome mokykloje įgytas žinias, mokomės panaudoti savo talentus ir gebėjimus valdant savo bendrovę nuo įkūrimo pradžios iki jos uždarymo. Pradinis kapitalas gaunamas už išplatintas akcijas, kurias atsiunčia LJA. Šioje praktinėje veikloje įgyvendiname visą verslo valdymo ciklą: įkuriame bendrovę, sukaupiame pradinį kapitalą iš išplatintų akcijų, planuojame, kuriame savo produktą bei jį parduodame, vykdome rinkodarą, tvarkome finansines apskaitas, dalyvaujame „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamoje verslumo ir inovacijų stovykloje, įvairiuose eXpo renginiuose, susitikimuose verslo modeliams pažinti  ir parašę veiklos bei finansų ataskaitą, uždarome bendrovę.

 

Mūsų veiklą koordinuoja ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.