J. Šiugždinienė sveikino į „Gaudeamus“ susirinkusius Baltijos šalių studentus: kartu esame stiprūs kaip kumštis

Vilniuje baigėsi tris dienas trukusi Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sveikino į baigiamąjį koncertą Kalnų parke susirinkusius dalyvius bei svečius ir perdavė simbolinį festivalio deglą Latvijos švietimo ir mokslo ministrei Anitai Muižniecei.

„Šis festivalis yra Baltijos šalių jaunimo stiprybės  ir veržlumo simbolis ir kartu priminimas, kad kartu esame jėga, stiprus kumštis. Bendrystė mums leidžia susitelkti dėl kitų, teikti paramą tiems, kam jos reikia. Kaip kad dabar esame susitelkę dėl Ukrainos laisvės.

Daina visuomet lydėjo mūsų pasipriešinimo kovas, lydėjo sunkiais ir džiaugsmingais gyvenimo momentais. Telydi mus ir toliau. Šiandien šventės estafetę perduodu savo kolegei – Latvijos švietimo ir mokslo ministrei. Neabejoju, kad po kurio laiko „Gaudeamus“ vėl sukvies studentus į jubiliejinį, 20-ąjį, festivalį jau Rygoje. Ačiū visiems! Išlaikykime nepakartojamą bendrystės jausmą! Tegyvuoja Lietuva! Lai dzīvo Latvija! Elagu Eesti! Visada mūsų visų širdyse: slava Ukraini!“ – kalbėjo ministrė J. Šiugždinienė.

Lietuvos ir Latvijos švietimo ministrės

Devynioliktą kartą vykusioje Baltijos šalių studentų „Gaudeamus“ šventėje dalyvavo 3 tūkst. Lietuvos, Latvijos ir Estijos studentų. Koncerte Kalnų parke Baltijos šalių studentai išreiškė paramą ir Ukrainos tautai: skambėjo ukrainiečių liaudies muzika bei specialiai šiam festivaliui sukurtas Ramintos Naujanytės-Bjelle kūrinys „Ateinu“, kurio epiloge estų, latvių, lietuvių ir ukrainiečių kalbomis Bjelle kartu su studentais kreipėsi į viso pasaulio jaunimą ir kvietė saugoti ir mylėti savo žemę, būti laisviems, kurti taikų pasaulį ir kovoti už savo ateitį.

„Gaudeamus“ organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Vilniaus miesto savivaldybe, dalyvavo studentai iš 32 Baltijos šalių aukštųjų mokyklų: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus kolegijos, Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto, „Vilnius Tech“, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno kolegijos, Kauno technikos kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto bei septynių Estijos ir dvylikos Latvijos aukštųjų mokyklų.

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.