J. Šiugždinienė su Ukrainos švietimo ir mokslo ministru aptarė ukrainiečių vaikų situaciją Lietuvoje

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė nuotoliniu būdu susitiko su Ukrainos švietimo ir mokslo ministru Serhiy Shkarlet. Susitikimo metu aptarti ukrainiečių vaikų, atvykusių į Lietuvą, bendrojo ugdymo organizavimo klausimai, būtinybė visus juos įtraukti į Lietuvos ir Ukrainos švietimo sistemą.

 

Ministrai diskutavo, kaip ne tik efektyviau vykdyti ukrainiečių vaikų nuotolinį mokymą Ukrainos mokyklose, bet ir juos paskatinti lankyti Lietuvos mokyklas. Aptarti Ukrainos brandos atestato išdavimo ir pristatymo Lietuvos ugdymo įstaigoms klausimai, Vilniuje besikuriančios tarptautinės ukrainiečių mokyklos situacija.

„Norime išreikšti nuoširdžią padėką už Lietuvos teikiamą paramą. Kartu dirbame dėl mūsų vaikų ateities ir jūsų nuosekli pagalba mums yra labai svarbi“, – sakė S. Shkarlet.

 

J. Šiugždinienė išreiškė siekį, kad visi ukrainiečių vaikai Lietuvoje nuo naujų mokslo metų dalyvautų švietimo procese, daugiau ukrainiečių šeimų rinktųsi lietuviškas mokyklas.

Lietuvos mokyklose siūlomos pamokos ukrainiečių kalba, teikiama reikiama psichologinė pagalba. Šalyje ukrainiečių vaikams organizuojamas ir neformalus ugdymas, veikia vaikų vasaros stovyklos ir savaitgalinės mokyklos. Taip siekiama padėti vaikams geriau integruotis į Lietuvos visuomenę ir bendrauti su bendraamžiais, greičiau pramokti lietuviškai, dalyvauti būrelių veiklose.

 

Lietuvoje šiuo metu gyvena daugiau kaip 21 tūkst. ukrainiečių vaikų, bėgančių nuo karo tėvynėje. Iš jų apie pusė lanko Lietuvos darželius ir mokyklas. Į šalį taip pat pasitraukė apie 2 tūkst. ukrainiečių mokytojų, iš kurių beveik 500 jau dirba Lietuvos mokyklose.

Susitikimo metu ministras S. Shkarlet taip pat teigė, jog Ukraina, šiuo metu siekianti narystės ES, būtų dėkinga už bet kokią Lietuvos pagalbą ir šiame kelyje. Paprašyta pasidalinti Lietuvos patirtimi, kaip buvo įveikti valstybei kilę iššūkiai jungiantis prie bendrijos, ypač švietimo ir mokslo srityje.

J. Šiugždinienė patikino, kad Lietuva yra pasiruošusi Ukrainai padėti ir palaiko šalies siekį kuo greičiau tapti ES valstybe nare. Ji taip pat pakvietė Ukrainos švietimo ir mokslo ministrą atvykti į Lietuvą ir vizito metu pasidalinti patirtimi, siekiant padėti Ukrainai prisijungti prie ES, plačiau aptarti ukrainiečių vaikų situaciją Lietuvoje.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.