J. Šiugždinienė su britų universitetų atstovais aptarė dvigubo diplomo galimybes

Spalio 27 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje ministrė Jurgita Šiugždinienė susitiko su Jungtinės Karalystės universitetų atstovais. Susitikimo metu diskutuota dėl iniciatyvos didinti aukštojo mokslo tarptautiškumą ir galimybių sutvirtinti ryšius tarp abiejų valstybių aukštųjų mokyklų kuriant dvigubo diplomo programas informacinių technologijų ir gyvybės mokslų srityse.

 

„Tarptautinis bendradarbiavimas yra vienas mūsų prioritetų. Siekiame, kad mūsų akademinė aplinka taptų patrauklesnė talentams ir daugiau studentų bei tyrėjų iš užsienio atvyktų į Lietuvos mokslo ir studijų institucijas. Mūsų aukštosios mokyklos turi daug patirties plėtojant studijų tarptautiškumą, pavyzdžiui, Lietuvoje yra daugiau nei 100 jungtinių arba dvigubo diplomo studijų programų – tai tikrai daug tokio dydžio valstybei“, – sakė ministrė.

 

Dvigubo diplomo programos leistų apjungti institucijų pajėgumus ir pasiūlyti studentams geriausius dėstytojus iš dviejų skirtingose valstybėse – Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje – veikiančių aukštųjų mokyklų, papildomas mobilumo galimybes bei mokymosi išteklius. Užbaigus studijas būtų įgyjami du kvalifikaciją suteikiantys diplomai.

 

Susitikimo metu su universitetų atstovais aptarti ir Lietuvos siekiai stiprinant aukštojo mokslo kokybę. J. Šiugždinienė akcentavo poreikį įtraukti daugiau jaunimo į mokslinius tyrimus. Tam plėtojamos įvairios programos, skatinančios jaunimą prisijungti prie tyrėjų komandų, didinamas valstybės finansavimas doktorantūros studijoms, tyrėjo karjeros patrauklumas.

 

Valstybė daugiau investuoja ir į prioritetines tyrimų sritis – gyvybės mokslus, informacines technologijas, pažangią gamybą. Šiose srityse skatinamas mokslo ir verslo bendradarbiavimas. Dar šią vasarą Vyriausybė patvirtino konkrečioms visuomenės problemoms spręsti skirtas mokslu ir inovacijomis grįstas programas, kurias kartu įgyvendins mokslo ir studijų institucijų bei verslo įmonių konsorciumai.

 

Svečiai iš Jungtinės Karalystės domėjosi Lietuvoje planuojama įdiegti švietimo platforma suaugusiesiems, veiksiančia vieno langelio principu ir padėsiančia tobulinti profesines kompetencijas. Taip pat nuo šių studijų metų siūlomomis trumposiomis studijomis aukštosiose mokyklose, sąlygomis iš užsienio atvykusiems studentams mokytis Lietuvoje.

 

Lietuvoje vieši pasauliniuose universitetų reitinguose aukštas pozicijas užimančių Lankasterio, Stratklaido, Sičio, Goldsmito, Nortumbrijos, Linkolno ir kitų britų universitetų atstovai.

 

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės universitetų bendradarbiavimas skatinamas bendros Švietimo, mokslo ir sporto bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų talentų pritraukimo į Lietuvą iniciatyvos. Ja siekiama didinti aukštojo mokslo tarptautiškumą, Lietuvos universitetus paskatinti kurti daugiau strateginės partnerystės projektų su Jungtinės Karalystės ir JAV universitetais.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.