Įvyko šventinis „Renkuosi mokyti!“ renginys: pedagogų gretas papildys 18 motyvuotų mokytojų

Po pandemijos padiktuotos pertraukos, į Vilnių grįžo tradicinis šventinis „Renkuosi mokyti!“ programos renginys, kurio metu buvo pasveikinti ir į alumnystę išlydėti 29 vienuoliktosios „Renkuosi mokyti!“ kartos dalyviai bei pasitikta nauja, jau tryliktoji, dalyvių karta.

Renginio metu ne kartą buvo grįžta prie programos vizijos ir pasidžiaugta, jog „Renkuosi mokyti!“ pritraukia bei paruošia mokytojus, kurie tiki kiekvienu vaiku ir nuoširdžiai stengiasi, jog kiekvienas vaikas mokykloje jaustųsi gerbiamas ir vertinamas tam, kad galėtų atskleisti savo potencialą. Dauguma programą baigusių vienuoliktosios kartos mokytojų ir toliau sieks šios vizijos įgyvendinimo likdami mokyklose dirbti mokytojais, užimdami vadovų pareigas ar  prisidėdami prie švietimo politikos formavimo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje. Tai parodo programos tvarų ir reikšmingą poveikį Lietuvos švietimui.

 

Renginyje taip pat buvo kalbama apie bendruomenės ir palaikymo svarbą norint kurti pokyčius švietime, o mokytojams linkėta atrasti balansą tarp asmeninio augimo ir pokyčių kūrimo bei asmeninių resursų atstatymo – net keletą kartų pabrėžta, jog darbų sraute yra labai svarbu nepamiršti pasirūpinti ir savimi, pailsėti.

Mokytojų pasveikinti atvyko programoje dalyvavusių mokyklų atstovai bei RM mokytojų mokiniai. Šventėje dalyvavo pagrindinio programos partnerio ir rėmėjo Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ atstovai, VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro”, įgyvendinančio „Renkuosi mokyti!” programą, steigėjos Eglė Pranckūnienė ir Marina Vildžiūnienė, LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, taip pat svečiai iš LR Prezidentūros, Vilniaus universiteto, „Edu Vilnius“, „PRIMUM ESSE“ bei iš kitų programą palaikančių organizacijų.

 

Viceministras Ramūnas Skaudžius švietimo ministrės vardu perdavė linkėjimus programą baigiantiems ir pradedantiems dalyviams. Savo kalboje R. Skaudžius pasidalino asmenine dalyvavimo RM programoje patirtimi, keičiančia požiūrį į mokymą bei mokymąsi. Viceministras linkėjo naujiems alumnams ir būsimiems dalyviams niekada nepamiršti, kad yra stiprios bendruomenės dalimi, kurioje visada gali surasti palaikymą.

Programos vadovas Artur Adam Markevič prieš įteikdamas diplomus naujiems programos alumnams pabrėžė, kad „Renkuosi mokyti!“ yra daugiau nei pedagogų rengimo programa. Jo teigimu, ši programa keičia dalyvių tapatybę: „Šiandien esate kitokie nei buvote prieš dvejus metus. Jumyse įvyko virsmas – tapote mokytojais. O tai kur kas daugiau nei darbo sutartis mokykloje. RM yra apie vaiką. Tai vizija, svajonė apie mokyklą, kurioje kiekvienas vaikas jaučiasi mylimas ir įgalintas patirti sėkmę. <…> Jūs, gerbiami alumnai, esate atsakingi už šią svajonę, už šią mokyklos viziją“, – sveikinimo kalboje sakė RM programos vadovas.

Renginyje netrūko emocijų, dėkingumo ir jautrumo akimirkų, o šventę vainikavo Vakarų Afrikos būgnų interaktyvus pasirodymas

 

Mokyklų atstovai bei programos dalyvių mokiniai, atvykę pasveikinti programą baigiančių mokytojų, dalinosi savo įspūdžiais ir mintimis net ir šventei pasibaigus:

„Mūsų technologijų mokytoja Ramunė Guogytė šiandien baigia savo dvejų metų pedagoginės pradžios kelionę projekte „Renkuosi mokyti!”. Kažkuris kalbėjęs šventėje dalyvis paminėjo, kad mokytojai, apsupti mokinių, yra žvaigždės. Ji būtent tokia ir yra!“ – savo „Facebook“ paskyroje dalinosi Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija.

 

Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos vadovė „Facebook“ įraše sveikino naująją RM programos alumnę bei džiaugėsi, jog „Ieva yra ir ketina toliau būti mūsų mokyklos mokytoja, kaip gerai, kad galiu dalyvauti mūsų mokytojai svarbiame jos gyvenimo įvykyje.”
Buvusi „Renkuosi mokyti!” vadovė bei šios programos alumnė Agnė Motiejūnė taip pat dalinosi mintimis apie programos vizijos svarbą ir poveikį:

 

„Vizija – galingas įrankis. Pirmiausia, įprasminantis vertybes ir svajones sau. Vėliau, padedantis nepamesti kurso kelionėje. Ir galiausiai – patraukiantis paskui save ir kitus. Ir štai „Renkuosi mokyti!” vizija šiandien skamba tiek daug kartų ir iš tiek skirtingų lūpų ir darbų.”

Renginio metu buvo pristatyta tryliktoji programos „Renkuosi mokyti!“ mokytojų karta

 

Šiemet prie programos prisijungė ir rugsėjį mokyklose startuos 18 naujų programos dalyvių. Tryliktoji „Renkuosi mokyti!“ dalyvių karta rugsėjį papildys matematikos, istorijos, lietuvių kalbos, dailės ir technologijų, etikos, chemijos, anglų kalbos, socialinio ir emocinio ugdymo, ekonomikos ir verslumo, geografijos, pradinio ugdymo, ugdymo karjerai bei neformalaus ugdymo mokytojų gretas.

Nauji programos dalyviai visą liepos mėnesį intensyviai mokysis „Renkuosi mokyti!“ vasaros mokykloje, kurioje įgis bazinį pedagoginį ir psichologinį pasiruošimą, kuris būtinas, norint pradėti dirbti mokykloje.

 

Apie programą „Renkuosi mokyti!“

 

Programa „Renkuosi mokyti!“ telkia švietimo bendruomenę – programos dalyvius ir alumnus, mokytojus, mokyklas – ir siekia į Lietuvos švietimą atnešti pozityvius pokyčius.

Siekdama pokyčių, programa pritraukia motyvuotus, į pagalbą kitam orientuotus dalyvius, kurie mokyklose dirba bent dvejus metus. Baigus programą, apie 75 proc. dalyvių lieka švietimo lauke ir tęsia darbą kaip mokytojai, mokyklų vadovai, akademinės bendruomenės ar švietimo politikos nariai. Programą inicijuoja VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“. Pokyčius padeda kurti pagrindinis programos partneris „Vilniaus prekybos“ paramos fondas „Dabar“.

 

„Renkuosi mokyti!“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.