Įvairios veiklos Baisogalos gimnazijoje

Birutė Gedžiuvienė

„Augame su M. K. Čiurlioniu“ – taip vadinasi tęstinis edukacinis projektas, kurį vykdo M. K. Čiurlionio fondas ir kurio dalyviais tapo Baisogalos gimnazijos moksleiviai. Spalio 21 d. grupė profesionalių menininkų, aktorių ir muzikantų, propaguojančių Čiurlionio kūrybą, gimnazistams pasakojo apie didžiojo dailininko ir kompozitoriaus gyvenimą ir kūrybą, skambėjo altu griežiamos melodijos. Šis projektas įgyvendina kūrėjo puoselėtą menų sintezės idėją sujungti žodį, muziką ir dailę. Pamokoje-koncerte „suskambo“ dailininko paveikslai, žodinė kūryba piešė ryškiaspalvį peizažą. Gimnazistai turėjo progą ne tik klausytis aktorės pasakojimo, bet ir patys dalyvauti edukaciniuose žaidimuose, ypač džiaugėsi dovanotais atvirukais su Čiurlionio tapybos atvaizdais.

 

Spalvotas rudens lietus – gamtoje gal ir neaptiksite tokio rudens reiškinio, bet Baisogalos gimnazijos koridoriuose jo apstu. Šios idėjos autorės – dailės mokytoja A. Kudžmaitė, technologijų mokytoja E. Buivydaitė, etikos mokytoja L. Puzarienė. Integruotą dailės, technologijų ir etikos projektą „Rudens lietus“ vykdė Ig klasės mokiniai, konsultuojami mokytojų. Iš rudeninių augalų šakelių, uogų ir lapų gimnazistai ant skėčių kūrė floristines kompozicijas. Ir niūri diena už lango gimnazijoje atrodo šviesi ir žaisminga.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.