IV tarptautinė mokinių muzikos olimpiada

Ingrida Bertulienė
,
Klaipėdos Vydūno g-jos muzikos mokytoja ekspertė

Balandžio 18–20 d. Estijoje, Talino muzikos ir teatro akademijoje, vyko IV tarptautinė muzikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 30 mokinių iš Lenkijos, Čekijos, Slovėnijos, Kroatijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Kipro. Juos vertino komisija iš aštuonių šalių.

Mokiniai atliko keturias užduotis. Muzikinių žinių testą ir skaitymą iš lapo stebėjo tik komisija, o dainavimu ir olimpiados dalyvių sukurtomis kompozicijomis visi žiūrovai galėjo pasidžiaugti viešuose koncertuose. Stebino originalūs jaunųjų muzikų kūrybiniai sprendimai, neįprasta atlikėjų sudėtis, atlikimo profesionalumas.

Lietuvai olimpiadoje atstovavo šeši mokiniai: Laisvūnė Šimonytė iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos (mokyt. Gaiva Šimonienė ir Ramunė Urniežienė), Milda Marija Kiškūnaitė iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos (mokyt. Aušra Adomaitienė ir Živilė Ratinienė), Simas Paluckas iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos (mokyt. Giedrė Druskienė), Miglė Inga Kuprelytė iš Klaipėdos licėjaus (mokyt. Aušra Niparavičienė), Matas Bagdonavičius iš Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos (mokyt. Neringa Kukarinienė), Gintarė Valionytė iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos (mokyt. Arvydas Girdzijauskas).

Labiausiai olimpiadoje pasisekė G. Valionytei – ji laimėjo pirmą vietą, antrą vietą užėmė LŠimonytė.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.