Įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai

Rugsėjo 23 ir 24 dienomis Vilniuje surengta Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Per dvi dienas 261 jaunas žmogus iš visos Lietuvos apdovanotas aukso, sidabro ir bronzos lygio apdovanojimais. Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley įteikė 2 aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius – Kariną ir Edvardą. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė įteikė sidabro ir bronzos apdovanojimus.

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos DofE dalyviams – Vyteniui, Rugilei, Kamilei, Austėjai, Gabijai, Viktorijai, Evelinai ir Dovilei – įteikti bronzos ženkleliai. „Labai džiaugiamės ir didžiuojamės. Tai dar labiau motyvuoja siekti tikslų ir kitų DofE programos lygių“, – teigia devintokės Dovilė ir Viktorija.

 

Kęstučio Kurieniaus nuotraukos

Apdovanoti jauni žmonės, siekdami jiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 3 mėnesius dviems pasirinktoms veikloms, o pagrindinei veiklai – ne mažiau kaip 6 mėnesius. Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos jaunuoliai skyrė laiko aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, plaukiojo, jodinėjo, užsiėmė joga); lavino naują ar jau esamą įgūdį (fotografavo, grojo, mokėsi gaminti, skaitė, mokėsi lotynų kalbos; aktyviai savanoriavo (vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius), dalyvavo žygiuose gamtoje. Bronzos lygio dalyviai įveikė 2-jų dienų žygį Dzūkijos nacionaliniame parke.

 

DofE programa – pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, asmeninio tobulėjimo programa, skirta 14–24 metų jaunuoliams ir įgyvendinama daugiau nei 130-tyje pasaulio šalių. Programos dalyviai savarankiškai pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau suvokia save, pasitiki savimi, įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

 

DofE Lietuva biuro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.