Išvyka-pleneras „Rusnės vėtrungių keliu“

Valdonija Karaliūnienė, Ieva Litvaitytė
,
mokytojos

Šiais mokslo metais tęsiamas projektas, skirtas supažindinti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinius su Lietuva. Projektas „Žvilgsnis į Lietuvą. Mažoji Lietuva“ rugsėjo mėnesį pradėtas išvyka-pleneru „Rusnės vėtrungių keliu“.

 

Rusnėje mus pasitiko Rusnės kultūros centro edukatorė Sonata Verbučianskė, supažindinusi su pagrindiniais pamario kraštui būdingais laivais ir jų skiriamaisiais ženklais – vėtrungėmis. Supratome, kokios spalvos ir ženklai dominuoja Rusnės žvejų laivų vėtrungėse. Tada kiekvienas pasidarėme individualų laivelio maketą. Šiuo metu mūsų laiveliai eksponuojami gimnazijos skaitykloje.

 

Janinos Šidlauskienės nuotraukos

Rusnės kultūros centro direktorė Birutė Servienė surengė ekskursiją po Rusnę. Papasakojo apie miestelio išskirtinumą. Mes pastebėjome, kad nuotraukoje galima įžiūrėti Skirvytės upe einančią demarkacinę liniją, žyminčią Rusijos Federacijos ir Lietuvos Respublikos pasienį.

Atkreipėme dėmesį į architektūrinius miestelio akcentus: tiltą per Pakalnės upę, liuteronų bažnyčią, gyvenamųjų namų specifinį dekorą, skulptūrinę kompoziciją, skirtą Indijos tautinio išsivadavimo judėjimo lyderiui Mahatma Gandžiui (Mohandās Karmacãd Gãdhī) ir lietuvių kilmės Pietų Afrikos architektui Hermanui Kalenbachui (Hermann Kallenbach).

Įspūdžius fiksavome fotoaparatais, kad dailės pamokose galėtume remtis autentiška medžiaga.

 

Kiekvienais metais Rusnėje vyksta profesionalių dailininkų plenerai, jų metu keli darbai paliekami kultūros centrui, tad išnaudojome puikią galimybę susipažinti su dailininkų darbais ir pasisemti kūrybinių idėjų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.