Išvyka į Detmoldą

LR Seimas 2018-uosius paskelbė Vydūno metais. Šiemet sukanka 150 metų, kai gimė žinomas filosofas, rašytojas, publicistas ir kultūros veikėjas Vilhelmas Storosta-Vydūnas (1868–1953). Norėdami paminėti šią sukaktį, Vasario 16-osios gimnazijos mokiniai kartu su mokytojomis Asta D’Elia ir Dale Kriščiūniene rugsėjo 12 d. nuvyko į Detmoldą. Šiame Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės mieste Vydūnas praleido savo paskutiniuosius septynerius gyvenimo metus, ten užgeso ir šios iškilios asmenybės gyvybė. Tik po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jo palaikai buvo atgabenti į gimtinę ir perlaidoti prie Rambyno kalno.

 

Gimnazijos atstovai prie namo, kuriame gyveno Vydūnas, pagerbė jo atminimą ir padėjo gėlių krepšelį. Vėliau visi buvo svetingai sutikti Detmoldo rotušės mažojoje salėje. Miestelio savivaldybės atstovė spaudai Petra Schroeder-Heidrich pristatė Detmoldą, o pastorius Miroslavas Danys savo pasakojime pabrėžė Vydūno idėjų svarbą šiuolaikiniam žmogui.

Vakarop, prieš leisdamasi į ilgą kelionę namo, grupelė apžiūrėjo Teutoburgo miške stovinčią įspūdingo dydžio germanų didvyrio Arminijaus statulą (Hermannsdenkmal).

Kelionę, kurią organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D’Elia, parėmė Gimnazijos draugų ir rėmėjų draugija.

 

Gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.