Ištvermės diena „Mes jaunieji kariai“

Grasilda Celiešienė
,
Kauno l.-d. „Šnekutis“ direktorė
Kristina Januškevičienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Tėvynė, laisvė, taika – tai ne tik žodžiai, o vertybės, kurias norime įskiepyti savo vaikams. Birželio 8 dieną Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ priešmokyklinio ugdymo „Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniams vyko ištvermės diena „Mes jaunieji kariai“. Įstaigoje svečiavosi Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (JVIB) kariai.

 

Vaikai turėjo puikią galimybę susipažinti su Lietuvos kariuomene, jos svarba Lietuvai. Kariai papasakojo kokių vertybių, gebėjimų reikia žmogui, norit tapti kariu ir ginti savo šalį nuo priešų. Svečiai pademonstravo kario ekipuotę. Vaikai matavosi šalmus, liemenes ir liko labai nustebę jų svoriu, išbandė miegmaišių minkštumą, batų masyvumą ir kt.

 

Apžiūrėję ir pasimatavę kario aprangą bei kitą amuniciją, kariai su vaikais mankštinosi ir žaidė žaidimą „Žuvys ir tinklas“. Kiek buvo džiaugsmo ir krykštavimo, stengiantis neįkliūti!

Apšilus ir išsirikiavus visi patraukė kliūčių ruožo link. Priešmokyklinukams buvo paruoštos keturios užduotys, kurioms įveikti reikėjo vikrumo, drąsumo ir atidumo. Ugdytiniams teko šokinėti per padangas, lįsti pro tinklą, bėgti su mokomuoju ginklu įveikiant kliūtis ir dėvint amunicinę liemenę su šalmu mesti į taikinį mokomąją granatą. O kur dar bėgimas per lieptą ir padangų ridenimas. Taip pat „Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai kartu su kariais išbandė savo jėgas ir virvės traukimo rungtyje. Žinoma – nugalėjo draugystė.

 

Šventės pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti JVIB įsteigtais prizais. Tikimės, kas tokios dienos visiems dalyviams suteikė neišdildomų įspūdžių ir džiugių emocijų bei leis mažiesiems augti tikrais Lietuvos patriotais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.