Ištiesk ranką draugystei

Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos ir lopšelio-darželio „Sakalėlis“ bendruomenės savo įstaigas išpuošė ugdytinių kurtomis, linksmai išmargintomis „rankytėmis“. Vaikų delniukai kviečia draugauti, priimti vienam kito skirtumus, veikti kartu, apkabinti, mylėti…

 

Šios idėjos iniciatorė – Klaipėdos M. Mažvydo progimnazijos specialioji pedagogė Lina Mineikienė. Ji kartu su kitomis mokyklos mokytojomis, švietimo pagalbos specialistėmis ir Klaipėdos lopšelio-darželio „Sakalėlis“ bendruomene įgyvendino tarptautinį projektą „Draugystės pynė“. Projektas atsirado prisimenant gruodžio 3-iąją – Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Šiuo projektu siekiama supažindinti mokymo įstaigų bendruomenes su neįgaliųjų problemomis, kviesti bendrauti, padėti.

 

Mūsų projekte dalyvavo apie 100 švietimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. Prie iniciatyvos prisijungė ir 6 lituanistinės mokyklos: Bergeno Europos (Nyderlandai), Carrickmacrosso lituanistinė „Saulės zuikučiai“ (Airija), Islandijos lituanistinė „Trys spalvos“, Korko lituanistinė „Banga“ (Airija), Seinų lietuvių „Žiburio“ (Lenkija) ir Vasario 16-osios gimnazija (Vokietija). Projekte dalyvavo apie 500 pedagogų, auklėtojų, švietimo pagalbos specialistų.

Martyno Mažvydo progimnaziją ir lopšelį-darželį „Sakalėlis“ papuošė apie 4000 įvairiaspalvių, draugiškų rankyčių. Jas margindami vaikai kalbėjosi apie skirtumus, sunkumus, su kuriais susiduria neįgalūs žmonės, apie norą padėti, drąsos ar kantrybės trūkumą, vieni kitus skatino imtis gerų darbų. Kadangi rankytes kūrė skirtingo amžiaus ir skirtingų galimybių vaikai, tad vieni kitiems stojo į pagalbą: padėjo apibrėžti ranką, lygiai iškirpti, nuspalvinti…

Šiandien stebime, kaip mokiniai stabteli prie draugystės sienos ir pridėję prie vienos iš popierinių rankyčių savo delną tarsteli: „Duok penkis“ Rankyčių yra gausybė, tai rodo, kiek galime drauge nuveikti.

 

Inga BARKAUSKIENĖ

Lietuvių kalbos mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.