Iššūkis, kurį galime įveikti

Oksana Nečajeva
,
renginio organizatorė ir „Erasmus+“ projektų koordinatorė, Kėdainių „Ryto“ prog-ja
Ingrida Jurevičienė
,
renginio organizatorė ir „Erasmus+“ projektų koordinatorė, Kėdainių spec. m-kla

Praėjusių metų pavasarį prasidėjusi Covid-19 viruso pandemija pakoregavo „Erasmus+“ projektų įgyvendinimą ne tik šalyje, bet ir visoje Europoje. Pandemija apribojo projektinių veiklų vykdymo galimybes ir visiškai „uždarė“ fizinius mobilumus į partnerių šalis. Dėl šios sudėtingos situacijos „Erasmus+“ projektai vykdomi per atstumą, atliekant veiklas savo įstaigose nuotoliniu būdu, dalyvaujant virtualiuose mobilumo susitikimuose.

 

Kėdainių rajono švietimo įstaigų, įgyvendinančių tarptautinius „Erasmus+“ projektus, dalyviai neprarado noro diskutuoti ir dalytis gerąja patirtimi. Kartu su Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba balandžio 8 dieną virtualioje erdvėje buvo suorganizuotas gerosios patirties sklaidos renginys, kuriame dalyvavo ir projektus vykdančių, ir norinčių teikti paraiškas įstaigų pedagogai.

Lektoriai iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, lopšelio-darželio ,,Puriena“, Kėdainių specialiosios mokyklos, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros” progimnazijos  pasidalijo sėkmingomis nuotoliniu būdu įgyvendintų „Erasmus+“ projektų partnerystėmis, pristatė veiklų įgyvendinimo metodus ir organizavimo būdus, bendradarbiavimo bei sklaidos IKT priemones. Dalyviai susipažino su informacinių technologijų įrankių panaudojimo galimybėmis ir praktiniais pavyzdžiais, kaip projektuose pritaikyti „Padlet“, „Bookcreator“, „WordArt“, „PictraMap“, „Artstep“, „Tricider“ ir kitas programas. Aptarė bendravimą ir bendradarbiavimą „Zoom“, „Cisco Webex“, „eTwinning Live Meeting“ platformose

 

Virtualus bendradarbiavimas šiandien tapo svarbiausiu sėkmingo partnerysčių projektų įgyvendinimo veiksniu. Optimizmas, pozityvus partnerių nusiteikimas ir informacinių technologinių priemonių įvairovė leidžia „Erasmus+“ bendruomenei nesustoti ir sėkmingai tęsti suplanuotas veiklas.

 

Dalyviai teigiamai įvertino įžvalgas apie pozityvias patirtis ir pasiektus rezultatus. Pandemijos metu iškilusius iššūkius įveikėme!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.