Išsiskiria noru sužinoti daugiau

Vytautas Bigaila
,
Putinų gimnazijos neformaliojo ugdymo mokytojas

Rusų kalbos mokytoja metodininkė Vilija Baguckienė, pakalbinta, kaip sekasi dirbti su gabiais mokiniais, papasakojo apie ukrainiečių Boiko šeimos, gyvenančios Alytuje, atžalą abiturientą Denisą. Ji prisiminė, jog su broliais Boiko, Denisu ir Andrejumi, susipažinusi 2017 metų rudenį, kai jie pradėjo mokytis mūsų gimnazijoje. Kai tenka dirbti su dvyniais, paatviravo mokytoja, kaip visada prireikia laiko įsidėmėti, kuris yra kuris. Iš tikrųjų jie skirtingi – su Denisu pedagogė pažįstama geriau, negu su jo broliu.

 

Jau pirmoje gimnazijos klasėje atsiskleidė kai kurie Deniso charakterio bruožai: atsakingumas, kruopštumas, žingeidumas. 2018 m. mokytoja pasiūlė jam dalyvauti Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiadoje. Tiesiog vaikinui norėjosi išmėginti savo jėgas, nes olimpiadoje gali dalyvauti tik 10–12 klasių moksleiviai. Denisas buvo devintokas, tačiau organizatoriai sutiko leisti dalyvauti. Tada mokytoja su gabiuoju Denisu daug dirbo papildomai: rusų literatūra, menas, muzika, kultūra, architektūra, mokslas, kalbos ypatumai ir dar daug visko reikėjo sužinoti, įsiminti. Mokytoja Vilija pabrėžia, jog Denisas turi puikią atmintį, greitai naudojasi visais pasiūlytais mokymosi būdais, dirba savarankiškai, visada analizuoja savo klaidas.

Olimpiada buvo sėkminga: Denisas parsivežė du diplomus (už geriausiai atliktą testą ir meninio kūrinio raiškųjį skaitymą).

Sėkmingai jis dalyvavo ir 2019 bei 2020 metų olimpiadose. Ypač daug iššūkių teko įveikti šių metų olimpiadoje – finalas nuotoliniu būdu vyko dvi dienas: vaizdo susitikimo metu reikėjo rašyti rašinį, o pokalbiai su komisijos nariais ir kitais dalyviais taip pat vyko vaizdo skambučiu. Labiausiai putiniškiui patiko kalbėjimas, nes naudojosi galimybe „gyvai“ bendrauti su Universiteto atstovu. Denisas buvo geriausias tarp skaitovų (vaizdo įrašą reikėjo nusiųsti iš anksto), taip pat labai gerai atliko testą. Olimpiados padėjo atsiskleisti jo meniniams gebėjimams.

Smalsumas ir noras tobulėti paskatino jaunuolį dalyvauti ir Tarptautinėje rusų kalbos olimpiadoje užsieniečiams, kurią organizavo Sankt Peterburgo valstybinis universitetas. Abituriento teigimu, olimpiada sulaukė įspūdingo dalyvių skaičiaus – 3 199 žmonių iš 98 pasaulio šalių! Ir čia Denisas – vienas iš pirmosios vietos laimėtojų.

 

Rusų kalbos mokytoja V. Baguckienė neabejoja, kad užsienio kalbų mokymasis tikrai padeda būti įvairiapusiu žmogumi, nes kiekviena kalba tarsi suteikia galimybę į tą patį objektą „pasižiūrėti iš kitos pusės“. Dabar Denisas gali bendrauti keturiomis kalbomis. Mokytoja tiki, kad ateityje jų mokės daugiau. O visi šie prizai ir diplomai turės įtakos, jeigu jaunuolis pasirinktų studijas Sankt Peterburgo valstybiniame universitete.

 

Šiais metais abu broliai kartu dalyvauja tarptautiniame projekte-konkurse, kurį paskelbė CENTROPOS (The European Jewish Cemeteries Initiative (ESJF) and Centropa) organizacija.

Gaila, kad tai jau paskutiniai Deniso metai mūsų gimnazijoje. Bendrauja Denisas visada labai šiltai, kultūringai, pagarbiai. Šios savybės, aišku, išugdytos šeimoje. Vaikinas džiaugiasi, kad mokytoja Vilija Baguckienė labai padėjusi, jai esąs itin dėkingas. Norėtųsi, kad didžioji dauguma gimnazistų – savo drąsa, smalsumu, apsiskaitymu, noru sužinoti daugiau, inteligencija – būtų panašūs į Denisą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.