Įspūdžiai iš teminio seminaro Lenkijoje

Gegužės 22–26 d. Miedzeszyno mieste (Lenkijoje) vyko „Erasmus+“ programos tarptautinis teminis seminaras „Kaip parengti puikų projektą specialiosioms mokykloms“ (angl. How to plan an excellent project for special schools“). Seminare dalyvavo 27 specialiųjų mokyklų mokytojai ir specialistai iš 14 šalių (Airijos, Belgijos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Kroatijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Serbijos, Slovakijos, Švedijos ir Vokietijos). Lietuvai atstovavo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro projektų vadovė Akvilė Damašauskaitė ir Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro anglų kalbos mokytoja Jurga Naimavičiūtė-Skuolienė.

 

Seminare darbas vyko grupėmis. Interaktyvūs žaidimai suartino nepažįstamus žmones, leido kūrybiškai atlikti paskirtas užduotis. Dalyviai aktyviai dalyvavo turinio dirbtuvėse, mokėsi kurti gerą projektą. Seminare daugiausiai dėmesio ir buvo skirta projektams kurti nuo A iki Z: poreikių analizei, tikslų iškėlimui, veikloms ir rezultatams, projekto tikslus atitinkančių mobilumų planavimui, partnerystei, projekto viešinimui ir rezultatų sklaidai.

Seminaro pradžioje dalyviai susiskirstė į septynias komandas pagal interesus ir pageidaujamas projektų temas. Projektų idėjos buvo intensyviai plėtojamos komandų viduje per visą seminarą, o pristatytos paskutinę seminaro dieną. Rezultatai – džiuginantys: visi dalyviai susirado projektų partnerius, atsirado gražūs būsimų projektų apmatai. Tikimės, kad jie bus įgyvendinti.

 

Parengta pagal Jurgos Naimavičiūtės-Skuolienės ir Akvilės Damašauskaitės laišką

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.