Įspūdžiai iš tarptautinio rašinių konkurso Kauno Rokų gimnazijoje

Aušra Vaitkienė
,
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams  su visuomene

Lapkričio 21 d. šimtmetį švenčiančioje Kauno Rokų gimnazijoje vyko tarptautinio 5–12 klasių mokinių dienoraščio konkurso „Tylėti sunku“, kurį organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno Rokų gimnazija, baigiamasis renginys. Kaip teigė konkurso koordinatorius Egidijus Jankūnas, dienoraščio konkursui buvo pateikta 180 darbų iš 25 Lietuvos, Vokietijos, Airijos miestų. Visi dalyviai pagal amžių buvo suskirstyti į keturias grupes.

 

Iš įvairiausių Lietuvos kampelių susirinkę mokiniai vos tilpo į erdvią gimnazijos salę. Renginio organizatoriai pasistengė ir maloniai nustebino ne tik stilingai išpuošta scena, skaitomomis eilėmis ir smuiko, gitaros garsais, bet ir puikiu spektakliu, pastatytu pagal konkurso dalyvių kūrinių ištraukas. Savo dienoraščiuose mokiniai išsakė pačias įvairiausias jiems iškylančias problemas, patirtus išgyvenimus. Jauniesiems aktoriams, Rokų gimnazijos mokiniams, pavyko jautriai perteikti dienoraščiuose išsakytus jausmus.

Konkurso nugalėtojai buvo gražiai pasveikinti, apdovanoti padėkos raštais ir vertingomis dovanomis (ačiū rėmėjams). Baigdama renginį Rokų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, pavaduojanti direktorių, Rūta Buinickienė visiems dalyviams palinkėjo nenustoti kurti, o jų mokytojams priminė prancūzų rašytojo Antuano de Sent Egziuperi žodžius: „Išlaisvink žmogų, ir jis pradės kurti.“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Egidijus

    „Kas kuria, stumia Žemę pirmyn” (Ignas Šeinius)
    Ačiū moksleiviams, kad rašė ir atvažiavo kartu su mokytojais, tėvais bei draugais.
    Ačiū gražų žodį.
    Koordinatorius