Įspūdžiai iš Portugalijos

Žana Šunina
,
Vilniaus Sausio 13-osios prog-jos anglų k. mokytoja

Gegužės 16–20 dienomis Sausio13-osios progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda keliavo į Bareiro miestelį Portugalijoje, kur dalyvavo „Erasmus+“ KA2 mokyklų mainų partnerysčių projekto „Click on e- CLIL“ trumpalaikėje mokinių mainų programoje. Šis projektas mokykloje vykdomas nuo 2019 m. rugsėjo, jo tikslas yra tobulinti anglų kalbos komunikavimo įgūdžius bei didinti vaikų motyvaciją mokytis pasitelkiant dalyko ir užsienio kalbos integruoto mokymo formas.

 

Mainų programoje dalyvavo šeši 6–7 klasių mokiniai. Į kelionę juos lydėjo progimnazijos direktorė Birutė Rudzinskienė ir aš, anglų kalbos mokytoja Žana Šunina. Portugalijoje buvo vykdomos įvairios veiklos, tokios kaip menų, istorijos, biologijos ir anglų kalbos integruotos pamokos, darbas tarptautinėse grupėse, kūrybinių užduočių atlikimas.

 

Mainų programos metu visi komandos mokiniai gerino kalbinius bei tarpkultūrinio bendravimo įgūdžius, susipažino su Portugalijos kultūra, papročiais ir tradicijomis. Kelionėje moksleiviai įgijo daug vertingos patirties. Dalyvavimas projekte paliko neišdildomą įspūdį ir daugybę nuostabių prisiminimų.

 

„Labiausiai patiko atlikti veiklas Portugalijos mokykloje. Mes galėjom patirti, kaip mokosi vaikai iš kitos šalies. Buvo įdomu pažiūrėti, kuo skiriasi mūsų mokykla nuo jų. Buvo labai naudinga ir įdomi patirtis. Džiaugiuosi, kad dalyvavau,“ – Radvydas, 6a klasė.

 

„Įdomiausia pamoka buvo Lisabonos okeanariume „Oceanário de Lisboa“. Buvo labai įdomu pamatyti naujų ir įdomių jūros gyvūnų,“ – Smiltė, 6a klasė.

 

„Erasmus+“ projektą „Click on e-CLIL“ finansavo Europos Komisija.

Šis straipsnis atspindi tik autorių nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.