Įspūdingi janoniečių laurai tarptautinėse robotikos varžybose „Robotex 2022“

Lapkričio 25–26 d. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos robotikos mokytojas Ričardas Gečas ir šios gimnazijos antrokė Kristina Kaupaitė dalyvavo tarptautinėse robotikos varžybose „Robotex 2022“.

Taline vykusiose varžybose buvo 18 rungčių, jose varžėsi 2894 robotai. Į varžybas atvyko robotų konstruotojai iš 28 skirtingų šalių: Kipro, Pietų Korėjos, Italijos, JAV, Turkijos, Lietuvos, Graikijos, kt. Jauniausiam konkurso dalyviui buvo 4 metai, vyriausiam – 65 metai. „Robotex“ šiemet sulaukė apie 4000 lankytojų.

Po Šiaulių robotikos klubo vėliava susibūrę 8 dalyviai šių metų varžybose iškovojo 5 prizines vietas. Linijos sekimo rungtyje Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokytojas R. Gečas laimėjo I vietą, Juliaus Janonio gimnazijos antrokė Kristina Kaupaitė linijos sekimo rungtyje laimėjo III vietą.