Išmaniosios technologijos skverbiasi į mokyklas

Donata Vaičiulienė

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje atidaryta „Fab Lab“ klasė. Tai viena iš nedaugelio tokių klasių Lietuvos mokyklose. „Fab lab“ – išmaniųjų elektroninių technologijų laboratorija, kurioje mokiniai kurs ir eksperimentuos, mokysis elektronikos ir programavimo pagrindų, konstruos mikroschemų prototipus ir net gamins robotus ar skraidančius arduinus.

„Svarbiausia, kad eksperimentuodami, programuodami ir konstruodami mokiniai savo rankomis kurs inovacijas, kūrybiškai spręs kasdienes aplinkos problemas ir mėgausis mokymosi procesu – tiek per pamokas, tiek po jų“, – sakė progimnazijos direktorė Jurgita Nemanienė.

 

Naujos klasės duris padėjo atverti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Jis džiaugėsi, kad mokiniai, turėdami tokias sąlygas, galės tapti mažaisiais išradėjais, spręsdami inžinerinius uždavinius ir tiksliuosius dalykus pritaikydami kasdieniame gyvenime.

Įrengta laboratorija galės naudotis Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazijos ir Justino Vienožinskio dailės mokyklos bendruomenės nariai. Tačiau progimnazijos mokytojai jau dalijasi gerąja patirtimi ir kviečia kitų mokyklų darbuotojus susipažinti su inovatyvių technologijų pritaikymu mokyklose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.