Įsimintinos istorijos, pilietiškumo ir literatūros pamokos Biržų pilyje

Aušra Vaitkienė
,
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

Lapkričio 15 d. Biržų krašto muziejuje „Sėla“, įsikūrusiame Biržų pilyje, vyko respublikinio eilėraščių konkurso „Nutrupėjęs sonetas“, skirto poeto, partizano Broniaus Krivicko-Vilniaus 100-osioms gimimo metinėms paminėti, baigiamasis renginys.

Renginyje, kurį galima pavadinti puikiomis istorijos, pilietiškumo, literatūros pamokomis, kartu su kitais šalies mokiniais dalyvavo ir penki Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos auklėtiniai – jaunieji poetai.

 

Edukacinėje programoje „Kai rausvom strėlėm prapliupo rytas“, kurią pokario laikotarpiui skirtoje salėje vedė muziejaus direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė, konkurso dalyviai kartu su savo mokytojomis ne tik išklausė išsamaus pasakojimo apie partizanų gyvenimą, Broniaus Krivicko veiklą, bet ir patys analizavo jo biografiją, poeziją, šifravo užkoduotus tekstus ir savo įžvalgas pristatė kitiems. Užduotys nebuvo lengvos, bet įdomios, informatyvios, leidžiančios pajusti pokario dvasią, partizanų išgyvenimus.

 

Antroje renginio dalyje, kuri vyko arsenalo salėje, įsimintiną literatūros pamoką vedė literatūrologas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Bibliotekos rankraštyno vedėjas, Broniaus Krivicko kūrybos tyrinėtojas ir jo raštų rengėjas Virginijus Gasiliūnas. Įtaigia kalba jis ne tik puikiai išaiškino gero soneto, eilėraščio privalumus, bet ir atskleidė, kuo Bronius Krivickas svarbus Lietuvai, kuo jis išsiskiria iš savo kartos rašytojų, kaip jo kūryba leidžia suprasti tai, ką jautė tie, kurie išėjo kovoti už laisvę. Literatūrologo kalbą papildė Biržų gimnazisčių jautriai dainuojamos partizanų dainos.

Muziejaus direktorius Gintaras Butkevičius diplomais, padėkomis, atminimo dovanėlėmis apdovanojo visus konkurso dalyvius, bet turbūt didžiausia dovana visiems buvo dalyvavimas šiame renginyje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.