Iš tarptautinių chemijos ir geografijos olimpiadų lietuviai grįžo su medaliais

Vasaros atostogas gabiausi šalies moksleiviai keičia į tarptautines mokslo olimpiadas: tarptautinėse geografijos ir chemijos olimpiadose šįmet Lietuvos mokiniai pelnė aukso, sidabro ir bronzos medalius.

 

Nuotoliniu būdu vykusioje, Kinijos organizuotoje 54-ojoje Tarptautinėje chemijos olimpiadoje (IChO 2022) dalyvavo mokiniai iš 81 pasaulio valstybių. Šioje olimpiadoje Lietuvos komanda iškovojo du bronzos medalius. Jais įvertinti Kėdainių šviesiosios gimnazijos abiturientas Laimis Jurkėnas, kurį moko mokytoja Irma Krivickienė, ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinys Tomas Babelis (jo mokytoja Skirmantė Bačinskienė).

 

Chemijos olimpiadoje taip pat dalyvavo Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinys Dominykas Krasauskas (mokytoja Birutė Maciulevičienė) ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos abiturientas Petras Sladkevičius (mokytoja Birutė Radzevičienė).

 

Tarptautinę geografijos olimpiadą (IGEO 2022) šįmet rengė Prancūzija, o žinias šiame mokslo renginyje išbandė 200 mokinių iš 54 pasaulio valstybių.

 

Aukso medaliais geografų olimpiadoje įvertinti Ugnius Žagarys (jo mokytoja Akvilė Kamarauskaitė) iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos ir Pijus Mačiulis (mokytoja Linoreta Vasilevičienė) iš Vilniaus licėjaus.

 

Sidabro medalius pelnė Laurynas Korsakas (mokytoja Jolita Milaknienė) iš Vilniaus licėjus ir Mūza Svetickaitė (mokytojas Nerijus Vaišvilas) iš Palangos senosios gimnazijos.

 

Susumavus visų olimpiados dalyvių rezultatus, Lietuvos komanda šioje olimpiadoje parodė geriausią rezultatą tarp visų Europos šalių dalyvių bei tapo antrąja pasaulyje, praleidusi į priekį tik Singapūrą.

 

Lietuvos chemikų komandai vadovavo ir pasirengti olimpiadai padėjo Vilniaus Universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto profesorius dr. Rimantas Raudonis ir magistrantas Lukas Šteinys. Geografijos olimpiadoje dalyvavusiai moksleivių komandai vadovavo geografas Rytas Šalna, olimpiadų alumnė Gabija Vasiliauskaitė ir geografijos mokytoja ekspertė Angelė Pakamorienė.

 

Oficialūs olimpiadų tinklalapiai: https://icho2022.cn ir https://igeoparis2022.org.

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro informacija ir nuotrauka

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.