Interaktyvus priešmokyklinukų draugystės rytmetys „Ką aš žinau apie Lietuvą?“

Asta Želionienė
,
Šiaulių l.-d. „Coliukė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Loreta Kondratavičienė
,
Šiaulių l.-d. „Žirniukas“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Kovo 11-osios proga Šiaulių lopšelių-darželių „Coliukė“ ir „Žirniukas“ priešmokyklinukai susitiko interaktyviame rytmetyje „Ką aš žinau apie Lietuvą?“, kuris vyko naudojantis „Skype“ programa. Idėja susitikti virtualioje erdvėje ir drauge su savo grupių ugdytiniais pasitikrinti žinias apie Lietuvą mums iškart patiko ir nuoširdžiai tikėjome, kad patiks ir vaikams, nes jie iš prigimties yra smalsūs ir noriai išbando tai, kas nauja.

 

Pirmiausia vaikai susipažino, prisistatė, kokį darželį lanko, o pagal grupės simbolį greitai atspėjo, kaip vadinasi draugų grupė. „Ežiukų“ ir „Bildukų“ grupės vaikai drauge skandavo skanduotę apie Lietuvą, dėliojo dėlionę „Lietuvos žemėlapis“. Priešmokyklinukai pasiruošė prisistatymą: „Bildukai“ deklamavo K. Ivinskio eilėraštį „Dovana“, o „Ežiukai“ dainavo lietuvių liaudies dainą „Už žalių miškelių“,  jiems kanklėmis pritarė meninio ugdymo mokytoja Regina Varpučianskienė.

 

Mes iš anksto ruošėme užduotis ir svarstėme, kokios žinios ir faktai yra svarbūs priešmokyklinukams. Pagal simbolius – daiktus arba nuotraukų korteles – vaikai vieni kitiems uždavinėjo klausimus (ir į juos atsakinėjo) apie lietuvių liaudies instrumentus, didžiausius miestus, lankytinas vietas, svarbiausias metų šventes, legendas, Lietuvą garsinančius žmones ir kt. Buvo smagu, kad vaikai atpažįsta Lietuvos prezidentą, Šiaulių merą, žino, kas yra Lietuvos nacionalinė gėlė, kaip vadinasi seniausias Lietuvos ąžuolas ir kas pavaizduota ant Puntuko akmens. Vėliau visų laukė praktinė-kūrybinė užduotis: piešti akvarele pagal M. K. Čiurlionio simfoniją „Miške“. Skambant užburiančiai melodijai, vaikai piešė tai, ką jaučia ar įsivaizduoja. Buvo smalsu, ką nupiešė draugai, todėl vaikai noriai per kompiuterio ekraną rodė vieni kitiems piešinius, sakė savo vardus, mojavo ir gyrė kitų piešinius. Vaikams labiausiai patiko piešti, o visų mintis buvo smagu sudėti į paveikslėlį „Lietuvos žemėlapis“, naudojantis „Wordart“ programėle.

 

Mintis susitikti virtualioje erdvėje, kai Šiauliuose paskelbta gripo epidemija ir negalima rengti masinių renginių, iš tiesų pasiteisino, nes vaikai dar ilgai mojavo vieni kitiems, dalinosi įspūdžiais, įgijo naujos patirties, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, o svarbiausia – pasitikrino žinias apie Lietuvą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.