Inovatyvūs pilietiškumo ugdymo integravimo būdai

Jolita Marško
,
mokytoja 

Pilietiškumas stiprina visuomenę, nes kartu galima nuveikti labai daug ir sukurti geresnę gyvenimo aplinką. Ypač tai aktualu šiomis dienomis. Pilietiškumo ugdymas – ne atskiras dalykas, o nuoseklus procesas, apimantis visos įstaigos demokratinės kultūros kūrimą. Vaikų įtraukimas į aktyvias veiklas, naujų formų ir būdų ieškojimai padeda vaikams tapti aktyviais tautos nariais ir piliečiais.

 

Svarbu ugdyti vaikų pilietiškumą ir padėti vaikams suprasti, ką reiškia mums svarbios datos. Pilietiškumo jausmą kurkime per geras emocijas. Siekiant vaikui paaiškinti mūsų šaliai svarbius momentus, ugdyti pasididžiavimo jausmą pirmiausia reikėtų nepamiršti, kad vaikai atsimena ir supranta įvairius dalykus per emocijas. Svarbu suteikti jiems smagią pilietiškumo patirtį. Įvairios šventės, minėjimai yra puiki proga šių patirčių sukurti kuo daugiau. Šios dienos svarbios Lietuvai buvo minimos ir Vilniaus lopšelyje-darželyje „Rasa“.

 

 

Neseniai šventėme Vilniaus 700-ąjį gimtadienį, minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, ieškojome įvairių būdų bei galimybių, kaip pažadinti mažam žmogui meilės jausmą Tėvynei, gimtajam miestui, aktyviai įsijungiant į veiklas. Pilietiškumo ugdymas siejamas su kitomis kompetencijomis ir siekiame, kad pilietiškumas atsispindėtų ir būtų integruojamas į kiekvieną kompetenciją.

 

Naudodami įvairias priemones vaikai statė Vilniaus miestą, dėliojo žodžius: VILNIUS, LIETUVA. Kai kurie vaikai individualiai ir susiskirstę komandomis gamino dovaną Vilniui, piešė Vilniaus miestą ir žymiausias sostinės vietas. Buvo organizuojamas Nykštukų bėgimas, vaikai buvo pasipuošę smagiomis Nykštukų kepurėlėmis, bėgo septynis ratus aplink darželį ir sudėliojo skaičių 700. Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti išėjome pasivaikščioti po Vilniaus miestą ir giedojome Lietuvos valstybės himną prie Aušros Vartų arkos, vaikai įsitikino, kad skambesys lauke yra daug tyresnis negu uždaroje erdvėje. Grįžę pavargę ir ištroškę, gaminome sveikuoliškus glotnučius. Lietuvos Nepriklausomybę minėjome darželio salėje, vyresnieji darželio vaikai koncertavo mažiesiems draugams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.