Iniciatyva „Sportuokime kartu su tėveliais“

Lina Kozienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja fiziniam ugdymui
Andrius Paleičikas
,
priešmokyklinio ugdymo mokytojas

„Vaikams privalome duoti du dalykus – šaknis ir sparnus.“ (Hodding Carter)

 

Mūsų siekiamybė – fiziškai aktyvūs tėvai ir vaikai. Vaikui labai svarbi išorinė motyvacija. Vaikas, matydamas aktyvius tėvus, mus, pedagogus, ir pats norės būti aktyvus. Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių ugdymo būdų, kad išlaikytume reikiamą fizinę ir emocinę sveikatą, o dalyvavimas bendroje sportinėje veikloje suteikia vaikams daug džiugių emocijų, ugdo ir stiprina tarpusavio santykius. Geras tėvų pavyzdys formuoja tinkamus sveikos gyvensenos ir sporto įgūdžius, o pedagogų didžiausias noras yra, kad aktyvus judėjimas teiktų malonumą ir padėtų kiekvieną dieną pasitikti sveikiems ir geros nuotaikos.

 

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“ meilę sportui ugdo nuo mažens. Lapkričio 9 d. „Nykštukų“ grupės ugdytiniams ir jų tėveliams buvo organizuota popietė su fizinio ugdymo veiklomis. Tėveliai kartu su savo vaikais žaidė judriuosius žaidimus, atliko Lietuvos masinio futbolo asociacijos projekto „Futboliukas“ užduotis, statė bokštą. Bokštas nenugriuvo, tai buvo įrodymas, kad komanda vieninga, tvirta. Smagu buvo matyti linksmus, gerai nusiteikusius tėvelius, vaikus ir mokytojus. Valanda, praleista kartu, tampa vertybe, klojančia kelią tolesniam bendravimui. Skatiname šeimas daugiau laiko skirti aktyvioms veikloms su savo vaikais.

 

Aktyvi popietė pavyko puikiai, malonu skaityti tėvelių atsiliepimus, kurie dar labiau motyvuoja kūrybiškai, aktyviai dirbti vaikams ir dėl vaikų.

Tėvelių atsiliepimai:

„Mano Viltė labai džiaugiasi, kai būna tokie renginiai ir galime kartu dalyvauti, matome, kaip vaikams suteikia laimės tėvų dalyvavimas. Buvo labai smagu praleisti laiką kartu! Ačiū fizinio aktyvumo mokytojai už sportą.“

„Labai patiko ir man, ir vaikui. Buvo labai smagu pamatyti, ką vaikai veikia per fizinį ugdymą.“

„Puiki idėja į sporto renginį pakviesti ir tėvelius. Džiugu matyti, kai vaikai laimingi, besišypsantys. Juk tėvai – tai jų autoritetas. O bendra veikla dar labiau stiprina ryšį. Ačiū už galimybę pabūti drauge.“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.