Iniciatyva „Rankos kuria stebuklus“ Tolerancijos dienai paminėti

Jurgita Nagienė
,
Telšių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Telšių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio tarybos iniciatyva mokytojai vykdė projektą „Rankos kuria stebuklus“. Projektas skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų emocinio intelekto ugdymui, ypatingą dėmesį skiriant tolerancijai.

 

Lapkričio 16 dieną švenčiama Tarptautinė tolerancijos diena, todėl projekto įgyvendinimui pasirinktas lapkričio mėnuo, o tolerancijos simboliu – rankos. Visų – mažo vaiko, paauglio, jauno, brandaus ar senyvo žmogaus – rankos skirtingos, bet jas visas vienija bendra idėja: savo rankomis kurti gėrį, reikšti pagarbą vieni kitiems.

 

Bendrai su draugais ar šeimos nariais išgyventos malonios akimirkos žadina vaikų teigiamas emocijas, praplečia grožio ir gėrio suvokimo ribas, sukuria pakantumo ir pagarbos vienas kitam aplinką. Kūrybinių užsiėmimų metu mokytojai ir jų ugdytiniai užfiksavo akimirkas, kuriomis akcentuojamas rankomis daromas geras darbas: medelio sodinimas, augalo laistymas, lapų grėbimas, liūdinčio draugo apkabinimas, pagalba vieni kitiems, įvairūs meniniai sprendimai. Apie draugystę, daromus gerus darbus – vaikai išsakė savo pamąstymų:

„Gerumas yra, kai padedi mamai, tėčiui, paguodi draugą, nuvalai sesei ašaras, apkabini mamą ir tėtį.“ (Gintarė)

„Pagalba – tai yra labai geras darbas, o jei šuniukui tu gali padėti, tada jis taps irgi tavo draugas.“ (Viktorija)

„Draugystė yra, kai apkabini draugus, padedi jiems piešti, visada apkabini ir myli širdutėje.“ (Danielius)

„Draugystė yra, kai nesipykstame ir gražiai elgiamės. Kai draugas atsineša žaisliuką ir dalinasi su kitais.“ (Kamilė)

„Mano rankelės yra draugiškos, jos stipriai apkabina draugus. Kai apsikabiname jaučiamės stiprūs ir galingi.“ (Brigita)

 

Nuotraukose užfiksuotos akimirkos ir vaikų mintys sudėtos į virtualią darbų ir nuotraukų parodą, skirtą Tarptautinei tolerancijos dienai. Projekto „Rankos kuria stebuklus“ rezultatas – vaizdo medžiaga, kurią galite pažiūrėti socialiniame tinkle „YouTube“ čia.

Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir mokėti sugyventi. Telšių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinis būrelis buria rajono mokytojus bendroms veikloms, stiprindami bendradarbiavimo ryšį, pakantumą vienas kitam. Norisi tikėti, kad tiek mažos, tiek didelės rankelės, darydamos gerus darbus, nuo šiol taps pakantesnės, supratingesnės, draugiškesnės.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *