Iniciatyva-paroda „Gerumo sparnai“

Lina Sakienė
,
vyresnioji logopedė

Šiais metais Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“ surengė parodą-iniciatyvą „Gerumo sparnai“. Iniciatyva skirta paminėti Tarptautinei neįgaliųjų dienai, kuri paskatintų vaikus atkreipti dėmesį į neįgaliuosius, skatintų tarpusavio supratimą. Džiaugiamės, kad prie šios iniciatyvos kuriant „Gerumo sparnus“ prisijungė Telšių rajono ikimokyklinės įstaigos, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai, vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Vaikams parodai ruoštis padėjo jų mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, tėveliai.

 

Parodai vaikai papuošė plunksnas, dekoravo įvairiais raštais, aplikacijomis. Svarbiausiu plunksnos akcentu tapo vaikų užrašytas gerumo žodis, palinkėjimas. Iš visų atneštų išmargintų plunksnų priešmokyklinio ugdymo mokytojos Jurgita Nagienė, Otilija Sidaravičiūtė, Regina Ragauskienė ir aš, logopedė Lina Sakienė, suklijavome į milžiniško dydžio sparnus. „Gerumo sparnai“ eksponuojami Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

Į šios prasmingos iniciatyvos-parodos „Gerumo sparnai“ atidarymą pakvietėme Telšių Naujamiesčio mokyklos ikimokyklinukus, logopedę, mokytojas. Renginio pradžioje visus pasitiko mokytoja Vitalija Anusaitė ir kartu su vaikais atliko dainą „Sparnai gerumo“. „Bitučių“ ir „Kiškučių“ grupės ugdytiniai deklamavo eilėraščius, pajuokavimus. Vėliau direktorė Vita Gailienė tarė žodį apie Tarptautinės neįgaliųjų dienos svarbą, draugystę, supratimą, pakvietė visus į „Gerumo dirbtuvėles“. Kūrybos procesas vyko smagiai, o jo rezultatas – angelas vaiko delne.

 

Džiaugiamės šia diena, kai visi kartu dar labiau galėjome pasidalyti gerumu, jautrumu, dėmesingumu vienas kitam. Ši prasminga iniciatyva parodė, kad tai puiki galimybė suburti viso Telšių rajono ikimokyklinio ugdymo mokytojus, vaikus vienam bendram tikslui – atkreipti dėmesį į negalią turinčius žmones. „Vieni mes galime padaryti tiek mažai, tačiau mes darydami kartu galime padaryti išties labai daug“ (Helen Keller).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.