Iniciatyva „Papuošk nežinomo laisvės gynėjo kapą“

Aldona Klebonaitė
,
mokytoja

Dembavos miškelio pakraštyje, buvusioje molio kasimo vietoje, pokario metais užkasti Vyčio ir Algimanto apygardų partizanų kūnai. Du kapai yra nelankomi, juose palaidoti 1945–1947 m. žuvę nežinomi laisvės kovotojai. Tik šalia ošiančios pušys galbūt mena, kieno jie buvo sūnūs, broliai, mylimieji, tikėję, kad Lietuva vėl bus nepriklausoma ir laisva. Ir savo sunkią partizanų dalią atspindinčiose dainose apdainavę motinų, laiminančių į mišką išeinančius sūnus, raudas ir prašymus mergelėms puošti jų kapus.

Antrus metus prieš Vėlines žuvusiųjų prašymus pildo Panevėžio r. Dembavos progimnazijos 6 klasės mokiniai. Praėjusiais metais neprižiūrimus kapus jie papuošė taip, kaip kapai buvo puošiami partizanų jaunystės metais: ąžuolo lapais, žaliuojančiomis šakelėmis, kankorėžiais, kitomis gamtinėmis medžiagomis. Šiais metais mokykloje vyko iniciatyva „Papuošk nežinomo laisvės kovotojo kapą“. Progimnazijos bendruomenės nariai aukojo gėlių, žvakių, o 6 klasės mokiniai nuoširdžiai ir atsakingai padirbėjo. Darbščių rankų supurenta žemė pasipuošė baltais ir violetiniais viržių žiedynais, iš akmenukų sudėliotais kryželiais. Pati gamta palaikė šią iniciatyvą, dovanodama šiltą ir saulėtą dieną.

 

Tęsdami veiklas partizanų tema, vyresniųjų klasių mokiniai lapkričio 10 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose žiūrės roko operą „Priesaika“. Geri darbai bendromis mokyklos vadovų, mokinių, auklėtojų, tėvų pastangomis keliauja iš kartos į kartą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras