Iniciatyva „100 idėjų Lietuvai“ Butrimonių gimnazijoje

Balandžio 12 d. Butrimonių gimnazijoje vyko projektas-iniciatyva „100 idėjų Lietuvai“. Projekto siekis – paskatinti jaunąją kartą geriau pažinti savo valstybę, suprasti, ką ir kaip joje veikia skirtingos institucijos, kaip priimami sprendimai ir kt.

Į renginį susirinko aktyvus jaunimas iš Alytaus r. Daugų Vlado Mirono, Pivašiūnų, Butrimonių gimnazijų ir Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo daugiafunkcio skyriaus. Dalyvius pasveikino Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk, Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis. Skambias dainas dovanojo Butrimonių gimnazijos jaunučių choras (vadovė Neringa Valvonienė).

 

Renginį vedė UNESCO dirbęs švietimo ekspertas Arūnas Mark. Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto, Europos instituto lektorius Jonas Urbanavičius mokiniams skaitė paskaitą apie valstybę. Istorikas, šaulių vadas, ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvis Andrius Bautronis pakvietė apsilankyti Daugėliškių miške (Raseinių r.) įrengtame pažintiniame take, atstatytame partizanų bunkeryje, paragino mokinius kurti ir įgyvendinti savo idėjas. Lektorių padedami mokiniai dirbo komandose ir mokėsi kūrybiškai vertinti aplinką bei atrasti savąsias idėjas, kurios galėtų tapti mūsų valstybės pokyčiais.

 

Renginio pabaigoje dalyviai ant ąžuolo lapų užrašė savo idėjas ir skyrė jas valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančiai Lietuvai. Geriausios idėjos, kurias atrinko patys mokiniai, keliaus į antrąjį etapą. Projekte-iniciatyvoje dalyvavę mokiniai suprato, kad Lietuvos ateitis jų rankose. Juk tai, kaip gyvename, pirmiausia priklauso nuo mūsų pačių.

 

Alytaus r. Butrimonių g-jos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.