Infomobilis – mobili STEAM laboratorija

Siekiant populiarinti inžinerines studijų kryptis, specialybes ir profesijas, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA kartu su partneriais, bendrojo ugdymo, profesinėmis mokyklomis ir kitomis švietimo įstaigomis įvairiuose Lietuvos miestuose organizuoja jaunimui skirtus profesinio orientavimo renginius, naudodama profesinio orientavimo priemonę, mobilią STEAM laboratoriją – Infomobilį.

 

Tai technologijų ir inžinerinio mokymo įranga aprūpintas specialus autobusas – mobili techninės krypties STEAM mokslų laboratorija, kurioje vaikai ir jaunimas supažindinami su inžinerinės pramonės profesijomis, mokymosi, praktikos ir karjeros galimybėmis.

 

Infomobilyje, kurio ilgis siekia 17,5 m, sumontuota šiuolaikinėse pramonės įmonėse naudojama technika, įvairių gamybinių įrengimų prototipai: automatizuota išmaniosios gamybos linija, frezavimo ir tekinimo bei lazerinio pjovimo staklės, suvirinimo simuliatorius, 3D spausdintuvas, kompiuterių ir programinė įranga, daiktų interneto sistema, roboto ranka, mobili elektros laboratorija, virtualios realybės akiniai, kitos edukacinės priemonės, įvairūs mokomieji stendai, suteikiantys galimybę pažinti profesijas ir jas „pasimatuoti“. Laboratorijoje lankytojai turi galimybę stebėti programavimu valdomą mechanizuotą detalių surinkimo procesą, suvenyrinio kubo gamybą, iš arti pažinti gamtamokslinius dalykus ir matematikos bei technologijų meno (dizaino) pasaulius.

 

Mobilios STEAM laboratorijos tikslas – patraukliai pristatyti inžineriją kaip modernią elektronikos, mechanikos, informatikos, matematikos ir kitus mokslus jungiančią profesiją. Inžinerinėje pramonėje labai laukiami jauni, smalsūs ir imlūs šios srities specialistai. Interaktyvus Infomobilis – puiki galimybė ne tik pamatyti ir išbandyti naujausias technologijas ir įrenginius, bet ir sužinoti apie inžinerinės pramonės krypčių studijas, inžinerinės pramonės specialistų darbo procesus ir perspektyvas.

 

Infomobilis šiais mokslo metais tęsia keliones po mokyklas ir šį rudenį bei pavasarį planuoja aplankyti bent 20 mokyklų Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Kviečiame moksleivius visa tai pamatyti, išbandyti ir atrasti technologijų pasaulį.

 

Infomobilio projektą inicijavo ir kartu su partneriais įgyvendina Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, kuri, skatindama jaunuolius rinktis inžinerinės krypties profesijas, įgyvendina modernios STEAM laboratorijos – Infomobilio projektą kartu su Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru ir Praktinio mokymo akademija.

Profesinio orientavimo edukaciniai renginiai 2021–2022 mokslo metų sezonu vyks skirtinguose Lietuvos miestuose ir mokyklose.

 

ATRASK TECHNOLOGIJŲ PASAULĮ! IŠSIRINK INŽINERINĘ PROFESIJĄ!

  • Robotų valdymo, 3D spausdinimo užsiėmimai
  • Suvirinimo, programavimo, staklių derinimo ir kt. dirbtuvės
  • Inžinerinės pamokos STEAM laboratorijoje
  • Konsultacijos dėl inžinerinės profesijos įgijimo

 

Daugiau informacijos apie Infomobilio veiklą rasite čia.

Daugiau nuotraukų iš Infomobilio starto šiais mokslo metais:

Daugiau nuotraukų iš atnaujinto Infomobilio pristatymo Vilniuje 2019 m.

 

Redakcijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.