Improvizacijos žiemos tema Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vaidilutė“

Violeta Bisikirskienė
,
Vilniaus l.-d. „Vaidilutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Kiekvienais metais savo darželyje kartu su vaikais labai laukiame žiemos. Ir nors šiemet ji mažai mus džiugino sniegu, sukūrėme žiemą patys. Jau antrus metus Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vaidilutė“ organizuojame bendruomenę vienijantį karpinių projektą „Kalėdinis langas“. Vaikai, pedagogės ir tėveliai puošia langus žiemos karpiniais ir šviečiančiomis LED girliandomis.

 

Šiemet langai, papuošti Kalėdų šventės simboliais – eglutėmis, elniukais, nykštukais, žibintais ir žvaigždutėmis, vėl švietė vakaro tamsoje, džiugindami didelius ir mažus mūsų bendruomenės narius. Ypač džiaugėsi vaikai, kad jų rūbinėlių langai tapo tartum paliesti burtininko Šaltuko. Gražiai balti ir išdailinti. Juk kaip smagu, noseles sukišus, pro tokius stebuklingus langus pamojuoti kieme stovintiems tėveliams. Ir kaip smagu tėveliams jausti, kad vaikams patinka visų bendra išmonė ir kūrybinis darbas.

 

Kita žiemos iniciatyva, kuri papuošė mūsų įstaigos aplinką, – vaikų ir pedagogių kūrybinių darbelių paroda „Linksmuoliai besmegeniai“. Nėra pusnių žaidimų aikštelėje? Nėra sniego? Nesuskubo žiema jo besmegeniams suberti? Ne bėda – nusprendė mūsų grupių pedagogės ir kartu su vaikais pagamino savo besmegenius. Vaikai turėjo galimybę kurti, improvizuoti, lavinti meninės saviraiškos gebėjimus ir kartu su grupių pedagogėmis įgyvendinti savo sumanymus. Išrikiuoti ant koridoriaus palangės besmegeniai buvo nė kiek ne prastesni už tikruosius ir visus pradžiugino savo originalumu. Nebuvo nė vieno panašaus, kiekvienas savaip įdomus.

 

Vaikai itin stengėsi ir kartu su pedagogėmis gamino juos iš pačių įvairiausių medžiagų – popieriaus, siūlų, audinių likučių, medžio gabalėlių. Po du, po tris, po keturis linksmuoliai besmegeniai išsirikiavo ant koridoriaus palangės, smagiai nuteikdami visus aplankančius šią parodėlę.

 

Jei tik leis oro sąlygos, su įstaigos pedagogėmis vėl svarstysime, kaip ir kuo šią žiemą dar būtų galima pradžiuginti vaikus. Tik, žinoma, vis dar tebesidairome žiemos, kuri šiemet kažkur pamiršo savo ištaigingas roges su sniegu. Labai būtų gaila, jei netikėtai sugalvotų praskrieti pro mūsų darželį, taip jo ilgesniam laikui ir neaplankiusi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.