Ilgalaikis ekranų poveikis vaikų fizinei ir psichikos sveikatai – mokslininkų tyrimo rezultatų pristatymas

Sparčiai tobulėjant skaitmeninėms technologijoms, vaikai ir paaugliai didelę savo kasdienio gyvenimo laiko dalį leidžia sėsliai, nejudriai. Nepaisant to, jog daugėja įrodymų, kad ilgesnis prie ekranų leidžiamas laikas gali turėti neigiamų pasekmių vaikų ir paauglių fizinei ir psichikos sveikatai, beveik pusės iš jų ekranų laikas yra gerokai didesnis, nei rekomenduoja specialistai.

 

Jaučiama ir pasaulinės pandemijos situacijos įtaka – tai vienas veiksnių, didinančių ne tik naudojimąsi ekranais nuotolinio darbo ir mokymosi reikmėms, bet ir pramoginėms veikloms.

 

Lapkričio 9 d. 13 val. visi, besirūpinantys vaikų ir paauglių fizine ir psichikos sveikata, kviečiami dalyvauti aptariant projekto „Ilgalaikis ekranų poveikis vaikų fizinei ir psichikos sveikatai“ rezultatus bei mokslininkų rekomendacijas.

 

2 val. trukmės renginio PROGRAMA.

 

Dalyvauti renginyje galima dviem būdais:

  • gyvai – Vilniaus universiteto Senato salėje (Universiteto g. 3), registruotis reiktų čia. Vietų skaičius ribotas.
  • nuotoliu – stebėti renginį bus galima Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto „Facebook“ paskyroje.

 

Tyrimą 2020-2022 m. įgyvendino Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto ir Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos mokslininkai. Projekto vadovė prof. dr. Roma Jusienė, projekto vykdytojai dr. Edita Baukienė, dr. Rima Breidokienė, prof. dr. Ilona Laurinaitytė, Lina Lisauskienė, dr. Rūta Praninskienė, prof. dr. Vaidotas Urbonas.

 

Tyrimą finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (projekto finansavimo sutarties Nr. (1.80 E) SU-2498)).

 

Jei turite klausimų ar pasiūlymų, labai prašome susisiekti su mumis el. paštu: roma.jusiene@fsf.vu.lt arba fsf@fsf.vu.lt.

 

 

Kviečiame dalyvauti!

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.