Ikimokyklinukai minėjo lietuvių kalbos dieną

Rasa Juknevičienė
,
Kėdainių l.-d. „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja
Nijolė Satkauskienė
,
 Kėdainių l.-d. „Puriena“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Valstybinė lietuvių kalbos komisija vasario–gegužės mėnesiais kvietė organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius.

 

Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

Jau antrus metus gegužės mėnesį Kėdainių lopšelių–darželių „Pasaka“ ir „Puriena“ „Skruzdėliukų“ ir „Nykštukų“ grupių ikimokyklinukai (4–5m.) nuotoliniu būdu (Zoom platformoje) dalyvavo mįslių popietėje „Menu mįslę keturgyslę“.

 

Mįslės – ypatinga folkloro rūšis. Jos atskleidžia poetinę daiktų pusę, pačių paprasčiausių ir kasdieniškiausių objektų grožį. Mįslių minimas praturtina ikimokyklinukų vaizduotę, suaktyvina mąstymą, turtina žodyną. Jas minti vaikai labai mėgsta.

Susitikimo metu darželinukai ne tik minė mįsles, bet ir prisiminė smulkiosios tautosakos žanrus (patarles, priežodžius, maginius pasakymus, garsų pamėgdžiojimus, juokavimus, greitakalbes, minkles bei mįsles). Geros nuotaikos pripildė ir judriosios pertraukėlės, kurių metu vaikai žaisdami vaizdavo paukštelius, samprotavo, kuo skiriasi batai nuo klumpių, kas padabina mergaitės kaklą, žaltys ar karoliai…

 

Drauge puikiai praleidome laiką!

 

Didinkime lietuvių kalbos prestižą, stiprinkime lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.