Ikimokyklinio ugdymo įstaigų dovana Marijampolei

D. Donauskienė, A. Žaliauskienė, V. Šidlauskienė
,
vaikų l.-d. „Vaivorykštė“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės

Šiais metais vasario 23 d. Marijampolė švęs 230 metų gimtadienį ir minės Sūduvos metus.

 

Pasak legendos, Marijampolę įkūrė grafienė Pranciška Ščiukaitė-Butlerienė, kuri labai mylėjo ir globojo kates. O senamiestyje įkurtas kačių kiemelis su vandeniu žaidžiančiomis grafienės P. Butlerienės katėmis mena Marijampolės miesto istorijos pradžią. Mažus ir didelius džiugina  įvairiose miesto vietose įkurdintos kačių skulptūrėlės.

 

Pastebėję, kaip gražiai Marijampolė puošiasi su jau simboliu tapusiomis katėmis, ką dovanoti gimtadienio proga savo gimtajam miestui, abejonių nebuvo. Todėl mes, lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė“ pedagogės, nutarėme inicijuoti Marijampolės savivaldybės ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų-tėvų-mokytojų kūrybinių darbų parodą „Katinėlis Marijampolei“.

 

Parodoje dalyvauja devynios Marijampolės savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos: lopšeliai-darželiai „Želmenėliai”, „Ąžuoliukas“, „Rūta“, „Nykštukas“, „Rasa“, „Šaltinėlis“, „Vaivorykštė“; „Žiburėlio“ daugiafunkcis centras, Patašinės universalus daugiafunkcis centras.

 

Dar kartą įsitikinome, kokie kūrybingi vaikai, mokytojos ir kokie įspūdingi kūrybiniai darbai: katinų skulptūros, piešiniai, karpiniai ir kt. Tikimės parodos lankytojai bus maloniai pradžiuginti, pasisems kūrybinių idėjų, o miestui tai bus puiki gimtadienio dovana.

 

Parodą miesto gyventojai ir svečiai gali apžiūrėti vasario 3–14 d. Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinyje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.