Ignalinos gimnazijos bendruomenė minėjo jubiliejinę Europos dieną

Violeta Kreivėnienė
,
Ignalinos gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė

Europos diena – kasmetė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Ignalinos gimnazijoje įžanga į šventę vyko dar žiemą. Įstaigos bendruomenė jau antrus metus dalyvauja tarptautiniame projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA). Gimnazija 2018 m. pateko į Lietuvos aktyviausių mokyklų būrį, todėl 4 gimnazistai gruodį buvo pakviesti į Strasbūrą – į Europos Tarybos renginius, o mokytojai – į mokytojų konferenciją Europos Parlamente Briuselyje.

 

Šį pavasarį sukanka 15 metų nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, todėl gegužės 8–9 d. Ignalinos gimnazijoje vyko nemažai renginių kartu su mokyklos socialiniais partneriais – Ignalinos rajono savivaldybės viešąja biblioteka ir Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija.

Gegužės 8 d. gimnazijoje surengtas protų mūšis „Čia verta būti!“. Jame dalyvavo 6 komandos: IV klasės „Auksapročiai“, III klasės „Aštuoniolikta laida“, I klasės „Klastūnynas“ ir mokytojų komanda „EU“, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijai atstovavo 2 aštuntokų komandos – „Blondinė ir KO“ ir „Princesės“. Protų mūšį sudarė trys turai. „Mūšis“ vyko nuotaikingai, komandos demonstravo puikias žinias apie Europą, rungėsi aktyviai, garbingai, todėl visos buvo apdovanotos Ignalinos rajono viešosios bibliotekos įsteigtais prizais – šakočiais. Pirmąją vietą laimėjo „Auksapročiai“, antrąją –„Klastūnynas“, trečiąją – „EU“.

 

Gegužės 9 d. gimnazijos bendruomenė susirinko mokyklos kieme ir iškilmingai paminėjo Europos dieną akcija „Čia verta būti!“. Pirmą kartą gimnazijos istorijoje, skambant Europos Sąjungos himnui, buvo iškelta ES vėliava. Garbė iškelti vėliavą buvo suteikta abiturientui Gyčiui Bečaliui. Visus susirinkusiuosius pasveikino Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė, palinkėjusi ne tik džiaugtis tuo, ką mums davė Europa, bet ir išmokti jausti pareigą bei atsakomybę. Mokiniai pristatė plakatus su visomis Europos Sąjungos valstybėmis, o mokytojai – plakatus su svarbiausiomis Europos Sąjungos vertybėmis: laisve, demokratija, teisingumu, orumu, tolerancija, lygybe, žmogaus teisių užtikrinimu. Renginį praskaidrino ir šylantis pavasario oras, skaisčiau suspindusi saulė.

 

Tądien taip pat viena vyresniųjų gimnazistų grupė skubėjo į Ignalinos rajono viešąją biblioteką susitikti su organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovais. Renginio lektoriai pristatė savo organizacijos tikslus ir veiklas, organizavo aktyvius, vienijančius žaidimus ir diskutavo apie pasitaikančius rinkimų pažeidimus. Mokiniai pagilino pilietiškumo žinias, sužinojo apie galimybę dalyvauti „Baltųjų pirštinių“ organizacijos projektuose ir gavo dovanų – spalvotus ženklelius „Šį kartą balsuosiu. EU“.

Antroji gimnazistų grupė dalyvavo Ignalinos rajono viešosios bibliotekos organizuotame renginyje „YOU and ME“ – susitikime su Lietuvoje pagal „Erasmus+“ mainų programą besimokančiais studentais iš Pietų Korėjos ir Prancūzijos. Jaunuoliai papasakojo apie savo kelionę į Lietuvą, siekius ir viltis. Mokiniai daug klausinėjo, o pašnekovai nuotaikingai atsakinėjo.

 

Gimnazistai sakė, kad šventės įspūdžiai išliks ilgam. Įdomūs susitikimai, kita prasminga veikla ugdo pilietiškumą, teikia gyvenimo džiaugsmo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.