Ieškok, domėkis, atrask

Vilma Lišauskienė, Vitalija Lukšytė
,
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos vyresniosios anglų kalbos mokytojos

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 7b klasės mokiniai kartu mumis, su anglų kalbos mokytojomis Vitalija Lukšyte ir Vilma Lišauskiene, dalyvavo pagal Europos solidarumo programos projektą „Ieškok, domėkis, atrask“ organizuotoje paskaitoje-diskusijoje „Savanorystė ugdant užsienio kalbą“. Renginys vyko Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Multicentre.

 

Mokiniams atsirado puiki galimybė susitikti su savanore Melda Tasdemir, atvykusia iš Vokietijos Herteno miesto. Savanorė Melda savo veiklą pradėjo nuo 18 metų. Iškart po mokyklos baigimo išvyko savanoriauti į Lietuvą. Lietuvoje ji moko vaikus vokiečių kalbos ir veda diskusijas anglų kalba. Melda pristatė Europos solidarumo korpuso programą ir galimybę atlikti savanoriškas veiklas Europos Sąjungos šalyse. Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri suteikia jaunimui galimybių savanoriauti arba dirbti savo šalyje, užsienyje ir įgyvendinti visos Europos bendruomenėms ir gyventojams naudingus projektus. Europos solidarumo korpusas suburia jaunimą, kad jis įtrauktų visuomenę, remtų pažeidžiamus žmones ir spręstų visuomenės problemas. Jaunimui, norinčiam padėti kitiems, mokytis ir tobulėti, jis suteikia įkvepiančios savarankiškumą ugdančios patirties.

 

Melda Tasdemir atvyko į Lietuvą su savo idėjomis, įsitikinimais ir lūkesčiais. Per diskusiją mūsų mokiniai pasakojo apie savo pomėgius, keliones, diskutavo apie Vokietijos miestus, kultūrą, tradicijas angliškai.

Per diskusiją tvyrojo pagarba ir pasitikėjimas. Matyt, todėl dar ir po renginio mokiniai liko pasikalbėti su Melda. Išsakė jai dėkingumą už atsiradusią galimybę diskutuoti anglų kalba, pagilinti savo žinias, realizuoti gabumus, talentus, įgyti naujos patirties ir įgūdžių.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.