Įdomioji gamtos matematika ir gamtos pažinimas STEAM veiklose

Dalia Balsienė, Ligita Deveikienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ „Kiškučių“ grupės ugdytiniai ir mokytojos Ligita Deveikienė ir Dalia Balsienė spalio mėnesį leidosi į matematikos kelionę. Priešmokyklinukai dalyvavo tarptautiniame „eTwinning“ projekte „STEAM įdomioji gamtos matematika“

 

STEAM pavadinime raidė M žymi žodį matematika. Ji – viena iš gamtos mokslų sudedamųjų dalių. 3–7 metų amžiaus tarpsnyje svarbu matematiką sieti su vaiko patirtimi. Veiklos lauko erdvėse ugdo kūrybiškumą, vaizduotę, aktyvumą, lavina aplinkos pažinimą. Žaidžiant, stebint, kuriant, tyrinėjant lauko aplinkoje esančius daiktus, objektus, jų formas, dydį suteikiame puikią pradžią matematikos įgūdžių ir sąvokų formavimui.

 

Projekto metu, nepaisant užklupusio lietaus, vaikai aplankė Telšių geležinkelio stotį, kopė į tiltą – viaduką, lankėsi ant Bobės kalnelio, ieškodami geometrinių figūrų ir skaitmenų sąsajų natūralioje aplinkoje. Vaikai nuoširdžiai džiaugėsi atradę kelionėje kelio ženklus, skaičius ant namų, mašinų, išvydę peronų numeraciją, kelionės kryptis, tyrinėjo traukinių tvarkaraštį. Naudodami akmenukus, šakas, kaštonus kūrė statinius, dėliojo geometrines formas, skaičius, matavo ūgį sieksniais, žingsniais, ūgio matuokle. Vaikus itin sudomino daržovių, vaisių svėrimas ir matematiniai žaidimai su gamtine medžiaga. Paskutinioji savaitė buvo skirta logotipo kūrimui, panaudojant gamtines medžiagas.

 

Džiaugiamės, kad projekto metu pasidalintos patirtys su kitais mokytojais įkvėpė naujų idėjų įgyvendinimui. Užduotys su gamtine medžiaga lavino vaikučių aplinkos suvokimą ir matematikos pažinimą, STEAM projekto veiklos buvo pristatytos respublikinėje ikimokyklinio ugdymo mokytojų konferencijoje „STEAM – vaiko kelias į ateitį“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.