Idėjų mugė

Kovo 19–20 d. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko idėjų mugė „Aš laimingas, kai…“. Renginio motyvas – laimingas vaikas. Ugdytiniai grupėse diskutavo, kas yra ta laimė, kokios veiklos jiems labiausiai patinka. Po šių diskusijų paaiškėjo, kad vaikai laimingi, kai žaidžia, tyrinėja, eksperimentuoja, juda, gamina, juokiasi, kai jiems rodomas dėmesys. Todėl įvairiose įstaigos patalpose įsikūrė netradicinės erdvės: „Kepyklėlė“, „Žaidimų sala“, „Mažųjų sporto centras“, „Spalvų ir vandens laboratorija“, „Kinas pasakoje“.

 

Susirinkus į mugės atidarymą, skambant Eglės Jurgaitytės atliekamai dainai „Laiminga diena“, kiekvienos grupės vaikams buvo įteikti bilietai į veiklas netradicinėse erdvėse. Į mugę juos išlydėjo Lapė – personažas iš Vaikų metų knyga tapusio Evelinos Daciūtės kūrinio „Laimė yra lapė“.

Renginio veiklos buvo įdomios, netradicinės, kitokios. „Kepyklėlėje“ ugdytiniai galėjo apžiūrėti parodėlę, kurioje buvo eksponuojami senoviniai maisto gaminimo įrankiai, rankšluosčiai, senos ir šiuolaikinės receptų knygos. Pagal amžiaus grupes vaikai maišė tešlą, kepė vaflius, blynus, karštus sumuštinius, skrudino batoną ir gardino jį džemu, uogiene, šokoladiniu kremu. „Žaidimų saloje“ patys mažiausieji žaidė su šiuolaikiniais lavinamaisiais, šviečiančiais, grojančiais ir kalbančiais žaislais. Vyresnieji vaikai į išmaniuosius įrenginius mokėsi atsisiųsti nemokamas programėles, dalyvavo išmaniojoje viktorinoje, išmaniaisiais prietaisais aktyvino 3D paveikslėlius, žaidė lavinamuosius kompiuterinius žaidimus. „Mažųjų sporto centre“ ugdytiniai žaidė judriuosius žaidimus, judrioje veikloje taip pat buvo taikomi ir mąstymo mokyklos elementai. „Spalvų ir vandens laboratorija“ – erdvė, kurioje vaikai sužinojo, kas yra laboratorija, kaip vadinami joje dirbantys žmonės, turėjo galimybę apžiūrėti įvairių rūšių kolbas, mėgintuvėlius ir kitas priemones. Vaikai pagal amžių atliko bandymus „Spalvotas lietus“, „Lava“, „Saldainių vaivorykštė“ ir kt. „Kinas pasakoje“ – vaikai pasijuto kaip tikrame kino teatre: spragino kukurūzus, „pirko“ bilietus į kiną, vaišinosi gėrimais ir susėdę laiptinėje ant pagalvėlių (kiekvienas savo pažymėtoje vietoje) žiūrėjo animacinius filmus. Kai kuriems vaikams tai buvo pirma patirtis kino teatre.

 

Taip prabėgo dvi smagios, intensyvios, netradicinės dienos darželyje. Veikloms pasibaigus ugdytiniai savo emocijas „pasvėrė“ emocijų svarstyklėmis: jausmus ir įspūdžius įvertino įvairiaspalviais kamuoliukais, pripildydami jų pilną didelį maišą. Juk laimės per daug nebūna.

Renginį organizavo auklėtojos Erika Steponaitienė, Simona Pluščiauskienė, Jurgita Motiejaitienė ir vyriausioji auklėtoja Nijolė Gulbinienė.

 

Šiaulių l.-d. „Pasaka“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.