Į švietimą turime žvelgti optimistiškai

Silvija Kuprionytė

Prie inovatyvių ugdymo sprendimų kūrėjos leidyklos „Šviesa“ komandos prisijungė socialinių mokslų daktaras, geografas Simonas Šabanovas. Jis geba mokinius išmokyti Europos žemėlapį stebint Euroviziją ir Eurolygą. Švietimo ekspertas jau anksčiau bendradarbiavo su leidykla, kurdamas pažangias geografijos mokymo priemones, o dabar prisidės prie „Šviesos“ komandos skleisdamas švietimo naujienas ir optimizmą – tik motyvuodami vaikus ir rasdami jiems tinkamas mokymosi priemones pasieksime puikių rezultatų.

Šiandien geografijos mokytojas ekspertas S. Šabanovas dėsto Vilniaus universitete, čia jam 2016 m. buvo suteiktas socialinių mokslų daktaro laipsnis. Jis taip pat yra Studijų kokybės centro vertintojas, universitetuose vertina studijų programų kokybę ir teikia rekomendacijas jų tobulinimui.

 

Nuolat savo kompetencijas stažuotėse Ispanijoje, Suomijoje, JAV, Vokietijoje ir kitose Europos šalyse tobulinantis specialistas įsitikinęs, kad svarbiausi šiuolaikinio švietimo principai – balansas, lankstumas ir platus akiratis. Ne tik teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai svarbūs nuosekliam augimui ir tobulėjimui.

„Prisijungdamas prie „Šviesos“ komandos tikiuosi skleisti žinią apie efektyvius mokymo ir mokymosi metodus bei praktikas. Šiandien pasaulis – itin dinamiškas: senąsias mokymo priemones papildo interaktyvūs skaitmeniniai sprendimai, o didžiuliai informacijos klodai pasiekiami vos keliais išmanaus įrenginio paspaudimais. Tačiau rezultatui svarbios ne tik technologijos, bet ir mokinio bei mokytojo bendradarbiavimas – šis kiekvienu atveju individualus, todėl tik supratus vienas kitą, galima rasti tobulėjimui tinkamas priemones. Štai dėl to esminės kompetencijos yra ne gausus žinių bagažas, bet mokėjimas prasmingai jas taikyti – būtent tokią viziją siekiu įgyvendinti bendradarbiaudamas su „Šviesa“, – pasakoja S. Šabanovas.

 

Kartu su „Šviesa“ pedagogas yra parengęs ne vieną šiuolaikišką mokymosi priemonę: 7 ir 8 klasių geografijos vadovėlių ir užduočių sąsiuvinių seriją „Atrask“, skaitmeninio mokymosi platformos „EDUKA klasė“ geografinės dalies turinį, edukacinius leidinius „Pavojus jūros gelmėse“ ir „Pavojus kalnuose“. „Šviesos“ vadovė Milda Juonė sako, kad mintis pakviesti S. Šabanovą prisijungti prie komandos brendo jau kurį laiką.

„Ilgus metus bendradarbiaudami su Simonu pastebėjome ne tik jo erudiciją ir švietimo klausimų išmanymą, bet ir progresyvų, šiuolaikišką ir atvirą požiūrį į ugdymą. Supratome, kad specialisto ir „Šviesos“ vertybės sutampa, todėl glaudesnis bendradarbiavimas leistų ne tik pasiūlyti dar inovatyvesnius mokymosi sprendimus, bet ir prisidėtų prie ilgalaikės Lietuvos švietimo bei mokslo procesų kaitos“, – įsitikinusi ji.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Bronius

    Puikus geografas, žmogus, mokantis bendrauti ir bendradarbiauti. Suprantantis geografijos mokslo reikšmę.