„Helovinas kitaip” Kauno r. Neveronių gimnazijoje

Jūratė Pilsudskienė, Diana Lazauskienė, Rita Petkevičienė
,
anglų kalbos mokytojos

Renginys „Halloween“ – vienas iš bene labiausiai laukiamų Kauno r. Neveronių gimnazijos renginių, kuriuos kasmet organizuoja čia dirbančios anglų kalbos mokytojos. Šis spalvingas renginys šurmuliuoja gimnazijos koridoriuose jau antrą dešimtmetį, kasmet vis labiau intriguojantis ir „dėvintis“ naują kaukę, po kuria slepiasi mokinių pasiūlytos temos. Į pasirengimą šiai šventei įsitraukia visa mokyklos bendruomenė ir nemaža dalis mokinių tėvelių. Tai puiki galimybė kiekvienam moksleiviui patirti sėkmę pasirinktoje srityje.

 

Pandeminė situacija šalyje ženkliai pakoregavo mokyklos renginius. Didelę dalį jų tapo labai sudėtinga organizuoti, nepažeidžiant saugumo reikalavimų. Vienas tokių renginių ir kasmetinė Helovino šventė. Tačiau viskas yra įmanoma, jei tikslo siekiama kryptingai ir kolegialiai. Pozityvus bendradarbiavimas – vienas iš mūsų gimnaziją apibūdinančių bruožų, ir puikus to įrodymas – šiais metais mokyklos erdves sudrebinusi Helovino fiesta.

 

Pavadinimas „Helovinas kitaip“ buvo pasirinktas neatsitiktinai. Įprastai šis renginys kasmet išsiskirdavo dalyvių masiškumu. Į pasiruošimo procesą įsitraukdavo ne tik visi mokiniai, bet ir dalis mokytojų bei tėvelių. Renginio metu aplankyti „Paslapčių kambarį“, „Nežinomybės koridorių“, surengti Kaukių paradą, pamatyti spektaklius, dalyvauti mugėje ar apdovanojimų šou, kuriuose anksčiau vos tilpdavo visi norintieji, šiais metais tapo misija „Neįmanoma“. Ir visgi mūsų mokyklos gimnazistai, vadovaujami anglų kalbos mokytojų, sugebėjo taip organizuoti šventę, kad ir dalis tradicijų liko išsaugotos, ir saugumu pasirūpinta. Mokiniai garsiai ir aiškiai pristatė savo poziciją: „Mes kūrybingi, drąsūs ir sumanūs, mes atsakingi ir nuovokūs. Kartu mes galime ir kalnus nuversti, kartu mes pajėgūs pasipriešinti net ir šalį sukausčiusiai pandemijai“. Siekiant pratęsti labdaringos misijos tradiciją bei papildyti atliekamų gerų darbų sąrašą, mokiniams pavyko organizuoti labdaros akciją – mugę, kurioje apsilankyti buvo galima tik keliems mokiniams iš to paties srauto ir tik griežtai reglamentuotu laiku. Surinktos lėšos yra skiriamos gyvūnų prieglaudoms paremti.

 

Puikiai suprasdami situacijos rimtumą ir saugumo užtikrinimo svarbą, Gimnazijos mokinių tarybos nariai padėjo mokytojams suburti darnią komandą, kurios pastangomis šių metų Helovinas pranoko visus lūkesčius. Po kruopštaus veiklų planavimo sekė įstabių dekoracijų ir kostiumų kūrimo procesas, trukęs net kelias savaites. Puikiai nusiteikę, kupini drąsiausių minčių, pozityviai bendradarbiaudami moksleiviai puošė savo klases neįtikėtinais kūrybiniais darbais, kūrė mini spektaklius, miuziklus, žaismingus pristatymus. Helovinas iš gimnazijos koridorių ir kitų erdvių persikėlė į kabinetus. Bendrąsias erdves atskirų klasių mokiniai puošė konkrečiai jiems paskirtu laiku, kad būtų išvengta net ir menkiausio srautų maišymosi. Artėjant šventei, išpuošti gimnazijos langai ir prieigos, o kabinetai tapo įvairių istorijų iliustracijomis. Išaušus penktadienio rytui, kelią į gimnaziją nušvietė dešimtys „Džeko žibintų“. Meniškai išskaptuoti moliūgai pasitiko pačiais netikėčiausiais kostiumais vilkinčius ir smagiai nusiteikusius tiek pradinukus, tiek ir abiturientus.

 

Vienijantis pozityvumas ir įtrauktis ir vėl leido kiekvienam vaikui patirti sėkmę pasirinktoje veikloje. Drauge praleistas laikas, kuriant bendrą produktą, mokantis vieniems iš kitų ir įgyjant naujų įgūdžių – tai ir yra kiekvieno mūsų mokyklos Helovino esmė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.