Grafičiai gimnazijos interjere

Birutė Gedžiuvienė

Daugelis mokinių, paklausti, ar norėtų mokytis grafičių technika dekoruotose klasėse, turbūt nustebtų ir nudžiugtų. Baisogalos gimnazistai jau gali gėrėtis pirmuoju tokiu kabinetu. Idėjos iniciatorius – istorijos mokytojas Mindaugas Vilnius. „Norėjau sukurti erdvę, kuri būtų jauki, priimtina ir miela mokiniams“, – pasakojo mokytojas. – Ji gal kiek neįprasta mokytojui, bet patraukli mokiniams.“ Praėjusiais mokslo metais mokydamas vaikus istorijos nuotoliniu būdu, M. Vilnius pamokas vesdavo iš Radviliškyje esančio jaunimo centro patalpų, ant kurių sienos puikavosi grafičių piešinys. Mokiniai ekrane matydavo jo fragmentą, o po karantino nuvyko pasižiūrėti neįprasto meno gyvai. „O, žiūrėk, čia ta legendinė siena“, – gėrėjosi mokiniai ir fotografavo.

 

Tada mokytojui kilo mintis įkurdinti tokį meną ir Baisogalos gimnazijoje. Kadangi mokyklos pastatas šiuo metu renovuojamas, pasitaikė puiki proga atnaujinti istorijos kabinetą iš esmės. Šią idėją palaikė ir gimnazijos direktorė R. Juškevičienė. „Jei jau mokykla atsinaujina, norisi ir man prisidėti prie jos atsinaujinimo, sukurti kažką unikalaus, kuo mokykla galėtų didžiuotis“, – teigė mokytojas M. Vilnius. Jis pakvietė grafitininką Adą Jušką, kuris paruošė piešinio eskizą, o vėliau jį perkėlė ant sienos. Visas darbas atliktas tik purškiamaisiais dažais. Keletas gimnazistų, paskatinti dailės mokytojos A. Kudžmaitės, panūdo patys išbandyti naują tapybos techniką. Vėliau jų kūrybinius bandymus uždengė A. Juškos autorinis darbas. Mokytojas M. Vilnius tikisi, jog ateityje kai kurias gimnazijos erdves papuoš ir daugiau grafičių.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.