Globokime paukštelius

Giedra Kazlauskienė
,
Kauno l.-d. „Klausutis“ mokytoja 

Spaudžiant šaltukui gėrimės pasakiškais Lietuvos vaizdais: šerkšnas papuošė medžius, sniegas nuklojo laukus, viskas nusidažė balta spalva. Tačiau ne visiems nebaisus skruostus žnaibantis šaltukas. Šaltis ir sniegas paslepia paukščių maistą. Sėklos, vabzdžiai, vikšrai paukščiams nepasiekiami… Kauno lopšelio-darželio „Klausutis“ „Drugelių“, „Saulučių“, „Zuikučių“ grupių vaikai sausio–kovo mėnesiais vykdė eTwinning projektą „Globokime paukštelius“. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Giedra Kazlauskienė kartu su projekto partnere iš Bulgarijos Atanaska Tacheva suorganizavo ir koordinuoja tarptautinį eTwinning projektą „Globokime paukštelius“ (angl. „Let‘s care the birds“).

 

Projekto tikslas – plėsti vaikų žinias apie žiemojančius paukščius, formuojant rūpestingą požiūrį į paukščius, norą jiems padėti ir globoti sunkiomis žiemos sąlygomis. Projekte dalyvauja 82 partneriai iš 7 šalių: Lietuvos, Turkijos, Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Latvijos ir Anglijos. Kaip dauguma projektų, taip ir šis – pradėtas šalių partnerių susipažinimu, o tada – ženklo, plakato, šūkio, talismano kūrimu ir pristatymu.

 

Sausio mėnesį projekto partneriai susipažinimo metu pristatė savo šalį, miestą, kuriame gyvena, kūrė vaizdo įrašus, kuriuos kitų šalių vaikai galėjo žiūrėti su savo ugdytojais. Virtualioje „TwinSpace“ erdvėje visi projekto dalyviai pristatė savo įstaigą, grupę, o „gyvai“ susipažino vaizdo susitikime ir pristatė savo grupės talismaną. Vaikams labai patiko vaizdo susitikimas, kuriame turėjo galimybę pamatyti, pasisveikinti su savo bendraamžiais iš kitų šalių. Šiame projekte dalyvavo ir vaikų tėveliai, kurie bendradarbiaudami su vaikais gamino lesyklėles paukščiukams, suteikė pagalbą – paramą lesalu.

 

Vasario mėnesį vyko akcija „Pamaitinkime paukštelius žiemą“. Projekto partneriai organizavo akciją, kabino pasigamintas lesyklėles, globojo paukštelius, fiksavo savo veiklas ir dalinosi su kitais dalyviais. Įvyko projekto partnerių nuotolinis susitikimas, nuspręsta kurti elektroninę knygą apie paukštelius. Kovo mėnesį kuriame elektroninę knygą „Globokime paukštelius“, spalvinome bendrą plakatą apie paukščius.

Vaikai projekto metu išbandė įvairias skaitmenines priemones ir programas, žaidė projekto partnerių sukurtus žaidimus, dėliojo dėliones, susipažino su kitomis šalimis ir jų papročiais, globojo paukštelius. Kartu įgyvendindami projektą nuveikėme labai daug. Partnerių aktyvumas, bendravimas ir bendradarbiavimas padėjo įgyvendinti projekto tikslą. Įgyti aukštesni ugdytinių pasiekimai: aplinkos pažinimo, tyrinėjimų, meninės raiškos, kūrybiškumo, problemų sprendimo ir kt. srityse. Buvo labai įdomu organizuoti šį projektą, atrasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, dalytis gerąja patirtimi su projekto partneriais, įveikti iššūkius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.