Globalaus švietimo savaitė

Silva Morkūnienė
,
iniciatyvų koordinatorė, Sidabravo ir Grinkiškio gimnazijų biologijos mokytoja metodininkė

Lapkričio 18–24 d. Lietuvoje ir visoje Europoje buvo rengiama 21-oji kasmetė „Globalaus švietimo savaitė“. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių – gilintis į 17 Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą ir sustabdyti klimato kaitos procesus. Savaitės renginius Europos šalyse inicijuojantis Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos šiais metais daugiausia dėmesio skyrė globalioms, su klimato kaita susijusioms problemoms. 2019-ųjų Globalaus švietimo iššūkių savaitės renginių tema „Paskutinis klimato šauksmas!“.

Radviliškio r. Sidabravo ir Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijose vyko įvairūs Globalaus švietimo savaitės renginiai.

 

Sidabravo ir Grinkiškio ugdymo įstaigose buvo parengti ekspoziciniai stendai, informuojantys gimnazijų mokinius ir mokytojus bei visą bendruomenę apie organizuojamas iniciatyvas-iššūkius: „Diena be telefono“, „Diena be popieriaus“, „Diena be pirkinių“, „Diena be plastiko“ ir „Diena pamokoms be kėdžių / nesėdint“. Visą savaitę abiejose mokyklose į biologijos, lietuvių kalbos, matematikos ir kitas pamokas buvo integruota mokytojų parengta kūrybinė medžiaga „Paskutinis klimato šauksmas!“. Išradingiausi buvo mokyklų septintokai, aštuntokai ir devintokai gimnazistai bei lietuvių kalbos mokytoja Aistė Potapovienė iš Sidabravo gimnazijos. Mokyklų fojė buvo papuošti mokinių kūrybiniais darbais ir teatralizuota eisena-instaliacija „Žali žmogeliukai“, kuri ne tik sukėlė įspūdį bendruomenių žmonėms, bet ir informatyviai priminė apie iššūkius, kviečiančius susimąstyti, ką mes veikiame kiekvieną dieną, kaip įsivaizduojame ateitį ir ar galime ją keisti.

Nuoširdžiai džiaugiamės dalyvavę naujoje Globalaus švietimo savaitės iniciatyvoje, kuri sujungė dvi gimnazijas bendram tikslui ir tikrai buvo puiki proga visiems Radviliškio rajono dviejų ugdymo įstaigų bendruomenių žmonėms susimąstyti ir siekti keisti gyvenimo būdo ir vartojimo įpročius kartu atrandant naujų švietimo ir socializacijos formų.

 

Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos Globalaus švietimo savaitės kūrybinių iniciatyvų vaizdo įrašų nuorodos:

https://youtu.be/jMeykkh-Pio

https://youtu.be/Lu9HLdN-R7o

https://youtu.be/qoZvzRzBvCc

https://youtu.be/GeumSL98Z8I

https://youtu.be/zHa6HQKZFpU

https://youtu.be/Jfq-iAl-WYo

 

Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos:

https://youtu.be/0ZvXBWzV1OE

https://youtu.be/aA6chdy4q3s

https://youtu.be/-g5fybKhqmY

https://youtu.be/hBg-S_gq5bQ

https://youtu.be/qLSdiiO23vU

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.