Gimnazistų išvyka į Frankfurto prie Maino Gėtės universitetą

Justinas Gečas
,
11 kl. mokinys

Sausio 29 d. grupelė 11–12 kl. Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijos mokinių lankėsi Franfurto prie Maino Gėtės universitete. Juos lydėjo kelionę organizavusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia.

Mokinius šiltai pasitiko Empirinės kalbotyros instituto Kalbotyros ir kultūrologijos fakulteto dėstytoja dr. Vaida Našlėnaitė Eberhardt ir du jos studentai Mortimeris ir Vanesa. Iš pradžių svečiai apsilankė universiteto bibliotekoje. Vėliau gimnazistai turėjo progą pasižiūrėti, kaip ruošiamasi įgyvendinti vieną iš didžiausių projektų – Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitmeninimą.

Gimnazistai klausėsi dėstytojos prof. dr. Jolantos Gelumbeckaitės paskaitos apie senosios lietuvių kalbos tekstyną „SLIEKKAS“. Universiteto svečiai apžiūrėjo „Metų“ faksimiles, jiems taip pat buvo pristatytos skirtingos šio kūrinio vertimų versijos, akcentuoti jų skirtumai.

 

Mokiniams išvykos metu didžiausią įspūdį paliko tai, kad taip toli nuo Tėvynės yra dėstoma archajiška lietuvių kalba ir kad atsiranda užsieniečių studentų, kurie mielai jos mokosi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.