Gimnazistai – tarptautinės konferencijos dalyviai

Alina Kalinauskienė, Birutė Gudauskienė
,
projekto vadovės

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientai Lukas Rimkus, Eidenis Kasperavičius ir antrokai Kazys Ričkus, Akvilė Ataitė bei Simas Girtas, lydimi mūsų, gimnazijos mokytojų Alinos Kalinauskienės ir Birutės Gudauskienės, spalio 13–18 d. Kaune dalyvavo tarptautinėje „Erasmus+“ jaunimo konferencijoje „Youth, Cities and Safety“, kurią organizavo Baltijos miestų sąjungos (BMS) Jaunimo miestų komisijos pirmininkas Karstenas Adamsenas iš Danijos.

Daugiau nei penkios dešimtys šios konferencijos dalyvių ir grupių vadovų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos, Švedijos ir Vokietijos taip pat turėjo galimybę dalyvauti tuo pat metu vykusioje XV Generalinėje BMS konferencijoje. Gimnazistai džiaugėsi šiame renginyje sutikę Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėją Raimondą Mc Geever, Kultūros skyriaus vyriausiąją specialistę, BMS Kultūros miestų komisijos narę Jolitą Latakienę, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoją Nijolę Gotlibienę, kuri kaip Baltijos miestų sąjungos Jaunimo miestų komisijos narė ir inicijavo gimnazistų dalyvavimą šiame renginyje. Konferencijoje taip pat dalyvavo ir Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė.

 

Konferencijos tikslas – skatinti jaunus žmones domėtis socialine, ekonomine, geopolitine situacija Baltijos regiono šalyse. Dalyviai, dirbdami nuolat kintančiose didesnėse ar mažesnėse įvairiatautėse grupelėse, daug diskutavo apie saugumą, alkoholio ir narkotikų prevenciją, lyčių lygybę ir jaunimo domėjimąsi klimato kaita. Ypatingo dėmesio sulaukė diskusijos apie psichologinę sveikatą ir saugumą socialinėje erdvėje. Nors nuomonių būta įvairių, jaunimo konferencijos dalyviai vieningai sutarė, kad svarbu kritiškai vertinti socialiniuose tinkluose pateikiamą informaciją ir stengtis atsikratyti visuomenėje paplitusių neigiamų stereotipų apie tokias ligas kaip depresija ir nerimas.

 

Viena laukiamiausių akimirkų jaunimo konferencijos dalyviams tapo dalyvavimas XV Baltijos miestų sąjungos Generalinėje konferencijoje. Jaunieji ateities lyderiai susidomėję įsitraukė į įvairių komisijų – Jaunimo miestų, Saugių miestų, Miestų planavimo, Kultūros miestų ir kt. – veiklą. Plenariniuose posėdžiuose klausėsi pranešimų apie klimato kaitą, žmonių įtraukimą į vietos savivaldą, profesinio lavinimosi galimybes šiandienos pasaulyje, jaunimo dalyvavimą įvairių organizacijų veikloje ir jų daromus pokyčius visuomenėje. Labiausiai domėtasi mokyklose diegiamu STEAM ugdymu, kaip jis pakeis ateities kartų išsilavinimą.

Tarpkultūrinėse vakaronėse jaunimo konferencijos dalyviai pristatė pačius įdomiausius faktus apie savo šalis, mokėsi tradicinių šokių, klausėsi istorijų, mokėsi kalbų, net turėjo galimybę paragauti tradicinių kiekvienos šalies saldumynų. Paskutinę renginio dieną jaunuoliai lankėsi Kauno pilyje, klausėsi patyrusio gido pasakojimo apie Kauno istoriją, susipažino su  žymiausiais miesto architektūriniais paminklais.

 

Atsisveikinti jaunimo konferencijos dalyviams buvo sunku, bet nė vienas nesakė „Viso gero“, tik „Iki pasimatymo“. O susitikti teks – tik nežinia, kur. Gal kitoje konferencijoje Sankt Peterburge 2021 m., o gal sprendžiant sudėtingas Baltijos miestų sąjungos problemas jau kaip šios organizacijos aktyvistams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.