„Gimnazijos garbė“

Jūratė Daugalienė
,
Žemaičių Naumiesčio g-jos mokytoja

Tradicinis renginys „Gimnazijos garbė“ sukvietė Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos bendruomenę „su knyga po ąžuolu“ pasidžiaugti aukštais mokinių pasiekimais. Į šventę rinkosi ne tik gimnazijos ugdytiniai, bet ir jų tėveliai, garbūs svečiai.

 

Renginio akcentas – padėkos mokiniams už aukštus mokymosi pasiekimus rajono, regiono, šalies olimpiadose, konkursuose ir varžybose. Jas įteikė direktorius Liudvikas Genys ir pavaduotoja ugdymui Laimutė Uselienė. Padėkota ir mokinių tėveliams bei mokytojams už pagalbą ir paruošimą siekiant aukštų rezultatų. Už pagalbą ir iniciatyvą puoselėjant gimnazijos aplinką ir kultūrą padėka įteikta seniūnui Virginijui Stasiuliui, o už aktyvią veiklą Tėvų taryboje – Sigitui Majui. Per renginį visus džiugino gimnazijos ir Gardamo progimnazijos skyriaus mokinių ir mokytojų paruošta meninė programa, kurios jungiamoji grandis buvo knyga ir ąžuolas kaip stiprybės ir garbės simbolis. Dekoracijos, ištraukos iš Justino Marcinkevičiaus dramos „Mažvydas“ ir ąžuoliukų sodinimas lyg nenutrūkstama grandis tarp praeities ir dabarties įprasmino gimnazistų siekius ir jų reikšmę gimtinei.

 

Antroji renginio dalis buvo tęsiama ant Žaliojo kalno. Renginio dalyvius su dainomis pasitiko Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“ (vadovė Adma Baltutienė). Seniūnas Virginijus Stasiulis papasakojo, kaip vykdant tako per parką tiesimo darbus netikėtai buvo atkasti du paminkliniai akmenys su istoriniais įrašais: „Tautos vado ąžuolas. 1934.V.1.“ ir „Jaunosios Lietuvos ąžuolas. 1933.V.1.“. Renginio vedėja iš 1933 m. laikraščio „Jaunalietuvis“ perskaitė ištrauką, kurioje pasakojama apie išrautą ąžuoliuką, pasodintą čia, Žaliakalnyje. Deja, piktavaliai jį išrovę… Bet praeitis nėra tik praeitis: buvusių įvykių pasekmės tęsiasi dabartyje. Tad per šventę buvo pasodinti du ąžuoliukai: vieną sodino gimnazistai, kitą – gimnazijos direktorius, seniūnas ir Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Sigitas Šeputis. Vicemeras teigė, kad ateitis irgi nėra vien tik tai, kas dar bus: ji kuriama čia ir dabar. Šventėje dalyvavęs Žemaičių Naumiesčio Mykolo Arkangelo parapijos klebonas Stanislovas Anužis linkėjo dvasinio tobulėjimo, nešančio visokeriopą naudą. Direktoriaus pavaduotoja Vilma Bartušienė dėkojo šventės dalyviams, rengėjams.

 

Gimnazijos garbė prasideda nuo pačių paprasčiausių dalykų: pamokos, lengvų ir sunkesnių darbų įveikimo, bendravimo ir knygos bei tylos, kurioje ir kyla mūsų mintys, vedančios į siekius, į tobulėjimą. Renginio leitmotyvu tapę ąžuolas ir knyga dar kartą priminė, kad visi pasiekimai – mažesni ar didesni – yra labai svarbūs ir reikalingi, o svarbiausia, anot Justino Marcinkevičiaus, kad visi į šviesą pasisuktų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.