Gimęs būti skautų vadovu…

Rita Norkutė, Aida Šliažienė
,
Lieporių gimnazijos mokytojos

„Gimęs būti skautų vadovu“ – tokia emblema puošia Lieporių gimnazijos istorijos ir pilietiškumo mokytojo Mangirdo Šlapelio, šiemet tapusio Šiaulių miesto „Metų mokytoju“, ne tik marškinėlių atlapus, bet ir automobilį… Gražios ir garbingos nominacijos proga Lieporių gimnazijos mokytoją pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, administracija, kolegų ir mokinių tėvų atstovai.

 

Mangirdas Šlapelis – Lieporių gimnazijos istorijos, pilietiškumo pagrindų ir teisės pagrindų mokytojas metodininkas, mokykloje ir mieste žinomas ir kaip Lietuvos skautijos tarybos narys. Jis – vienas iš 16-os asmenų, priimančių sprendimus dėl organizacijos veiklos valstybiniu ir tarptautiniu mastu. Mokytojas – Šiaulių krašto Šiaulių tunto LDK Gedimino draugovės draugininkas, savanoris, kolekcininkas, Šiaulių miesto valstybinės kalbos mokėjimo kvalifikavimo komisijos narys. Mangirdą galima pamatyti dalyvaujant savanoriškoje veikloje, „Maisto banko“ akcijose, bendradarbiaujant su kitomis mokymo įstaigomis.

 

Šiaulių miesto „Metų mokytojo“ nominaciją pelnęs Mangirdas Šlapelis – aktyvus ir iniciatyvus pedagogas: skaito pranešimus konferencijose, rengia užduotis istorijos olimpiadoms, organizuoja įvairius renginius, rengia pamokas „Aušros“, „Geležinkelio“ muziejuose, Lieporių parko Signatarų alėjoje bei kitose erdvėse. Mangirdas, būdamas labai atsakingas ir reiklus pirmiausia sau, ir savo veikloje įdeda daug širdies, negaili laiko, skiepydamas mokiniams suvokimą, kad istorija – ne tik datos ir skaičiai, tai mūsų šaknys, atspirties taškas dabarčiai. Kolegos pomėgis – kolekcionuoti viduramžių kareivėlius – dažnai tampa mokymo priemone ir atkeliauja į istorijos pamokas, kuriose vyksta „Žalgirio“, „Saulės“ ir kiti istorijoje reikšmingi mūšiai. Jo kolekcijomis pamokų metu džiaugiasi ir Gegužių progimnazijos mokiniai, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos lankytojai.

 

Be Mangirdo neįsivaizduojamos ir bendruomenės šventės – tai jis sukasi kartu su šokių kolektyvu „Lieporė“, tai linksmai traukia dainą gimnazijos chore, tai drauge su auklėtiniais ir savo trimis dukterimis žaidžia tinklinį, atstovauja gimnazijai įvairiuose renginiuose ir visada pirmas, jeigu reikia pagalbos, o tolerantiškumą vertina ne tik kolegos, bet ir mokiniai – gimnazijoje mokinių organizuojamuose apdovanojimuose tapo tolerantiškiausiu mokytoju.

 

Lieporių gimnazijos bendruomenė sveikina Mangirdą Šlapelį tapus Šiaulių miesto „Metų mokytoju“ ir linki kantrybės, ištvermės ir išminties tolesnėje veikloje.

 

 

Mindaugo Macaičio ir Mangirdo Šlapelio asmeninio albumo nuotraukos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.